Brytyjczycy otworzą szkołę dla szpiegów?

W Wielkiej Brytanii zaczyna brakować fachowych kadr wywiadowczych i rząd postanowił uruchomić program nauki tego rzemiosła. Na początek stu młodych ludzi rozpocznie praktyki zawodowe w supernowoczesnym rządowym ośrodku nasłuchu elektronicznego.

Taki zamiar ogłosił brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague podczas niedawnej wizyty w Bletchley Park - słynnym ośrodku dekodowania depesz Enigmy podczas II wojny światowej. Brytyjczycy nieczęsto i bez entuzjazmu przyznają, że to Polacy dali im kopię maszyny Ultra i pierwszy klucz do czytania jej szyfrów. Ale pozostaje faktem, że to już oni sami dokonali reszty. Zbudowali pierwszy praktyczny komputer do dekodowania niemieckich szyfrów, a pod koniec wojny w Bletchley Park pracowało 9 tysięcy ludzi.

Obecnie rządowy ośrodek komunikacji elektronicznej w Cheltenham [czeltenam] w zachodniej Anglii zatrudnia nieco ponad 5 tysięcy specjalistów. Ostatnio, na skutek cięć budżetowych, stracił 5 procent pracowników i rząd zorientował się, że to za dużo. Te braki ma uzupełnić program naboru młodych ludzi - entuzjastów gier komputerowych, elektroniki i hakerstwa - bez względu na ich formalne kwalifikacje. Będą oni szkoleni w ramach ogólnokrajowego systemu przysposobienia zawodowego, wprowadzonego jeszcze przez poprzedni rząd Partii Pracy i rozszerzonego przez obecną koalicję Konserwatystów i Liberałów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Grzegorz Drymer/Londyn/moc/zrŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~S.O.

Uważam,że wywiady Państw zachodnich ( czyli UE i USA) powinny zająć się wynajdowaniem wynalazków z dziedziny silników spalinowych do samochodów osobowych,gdyż jest widoczne szybkie wyczerpywanie się zasobów ropy naftowej w świecie i niedługo nie będzie dostępu do nich . Powinny też przetrząsać pracowicie zasoby Urzędów Patentowych i oferować przemysłowi pomoc w odnalezieniu wynalazców i w jak najszybszym zakupie od nich prawa do produkcji. To sprawa priorytetowa w XXI wieku ! Ja sam znam zgłoszenie patentowe z tej dziedziny opublikowane w Biuletynie Patentowym R.P. Numer 26 (965) z 2010 roku. A1 (21) 388240 (22) 2009 06 10.
(54) Układ zmiany stopnia sprężania do silników
tłokowych czterosuwowych.
To lepsze zajęcie,niż zbójectwo kwalifikowane i różne afery szpiegowskie,jak dotychczas ! Czas na poprawę !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~S.O.

Wynajdywaniem,czyli wyszukiwaniem ,oczywiście ! Wynaleźć to mogą co najwyżej jakiś nowy morderczy cios !

! Odpowiedz
0 0 ~S.O.

To nie rzemiosło,ale nauka na najwyższym poziomie ! Kwintesencja kultury !

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil