REKLAMA

Boom na dronowe prawa jazdy

2015-08-18 03:58
publikacja
2015-08-18 03:58
Boom na dronowe prawa jazdy
Boom na dronowe prawa jazdy
/ Easyjet

Trwa boom na certyfikaty na komercyjne wykorzystywanie dronów. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku takich praw jazdy było trochę ponad trzysta, a od początku tego roku wydano ich już niemal tysiąc.

(fot. AFP / EastNews)
Chętnych na wykorzystywanie bezzałogowców chociażby na rynku reklamy jest coraz więcej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Spieszą się oni z otrzymaniem odpowiedniego certyfikatu, gdyż szykują się istotne zmiany w ich uzyskiwaniu. Obecnie wystarczy zdać egzamin i drona można używać nawet komercyjnie.

Jednak w konsultacjach międzyresortowych jest już nowe rozporządzenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego, nakładające obowiązek uzyskania takiego prawa jazdy po odbyciu specjalnego kursu. Jego ceny nie będą niższe niż 2 tys. zł.

Obecnie za część teoretyczną i praktyczną takiego egzaminu trzeba zapłacić niecałe 200 zł. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~myślący
oczywiscie musi byc wsystko drogie, trudno dostepne i ciezko zdawalne
~Tomasz
Podatki klimatyczne, za wodę deszczową (liczone od powierzchni dachów), podatek dochodowy (karze się kogoś za to, że dużo i dobrze pracuje i chce się wzbogacić) i niezliczona ilość koncesji, pozwoleń, kursów i szkoleń. Wszechwładza urzędników (opłacanych z podatków obywateli i działających przeciwko obywatelom,Podatki klimatyczne, za wodę deszczową (liczone od powierzchni dachów), podatek dochodowy (karze się kogoś za to, że dużo i dobrze pracuje i chce się wzbogacić) i niezliczona ilość koncesji, pozwoleń, kursów i szkoleń. Wszechwładza urzędników (opłacanych z podatków obywateli i działających przeciwko obywatelom, którzy fundują im pensje!). Jak można uznawać taki ustrój za przyjazny i normalny? Czy naprawdę temu niegdyś dumnemu narodowi nie przeszkadza tak beznadziejny kraj, w którym żyjemy?
~myślący
ustrój to państwo, kraj jest piekny
~LOTnick
Dziadki resortowe już zwietrzyły biznes i dawaj golić. Za co te 2000zł skoro da się za ok 200zł ?
~MotoMoto
A rowerem po drodze publicznej można się poruszać bez żadnych uprawnień :) i znajomości przepisów ruchu drogowego :) Dziecko też może sobie zrobić każdy :)
Tylko na drony , latawce i dmuchawce bedzie konieczna licencja pilota :)))))))
~Biedak
A kiedy certyfikat na latawce?
~skandal
To kursant powinien dostawać pieniądze w nagrodę za zdanie egzaminu, a nie jeszcze z własnej kieszeni płacić.
~mysl
Socjaliści nie znają granic głupoty.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki