REKLAMA

Biomed-Lublin zakończył proces pozyskania kapitału w formie equity

2021-09-20 15:52
publikacja
2021-09-20 15:52
Biomed-Lublin zakończył proces pozyskania kapitału w formie equity
Biomed-Lublin zakończył proces pozyskania kapitału w formie equity
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Biomed-Lublin zakończył proces pozyskania kapitału w formie equity. Zgodnie z informacją Ipopemy Securities zostało zgromadzone 13,4 mln zł w związku ze sprzedażą w okresie od 4 maja do 17 września 1.265.202 akcji pożyczonych od akcjonariuszy po średniej cenie 10,59 zł za akcję - poinformował Biomed w komunikacie.

Proces pozyskania kapitału w formie equity podzielony był na dwie części. W ramach pierwszej, o której Biomed informował w kwietniu zostało zgromadzonych 21,4 mln zł w wyniku sprzedaży przez Ipopemę 1.734.798 akcji po średniej cenie 12,33 zł za akcję. Środki te zostały dedykowane na finansowanie wkładu własnego projektu utworzenia Centrum innowacji biotechnologicznych BCG (Projekt CBR), na realizację którego spółka otrzymała dotację w kwocie 29,2 mln zł.

Jak podano w komunikacie, intencją zarządu jest przeznaczenie środków z drugiej części procesu na finansowanie wkładu własnego projektu "Wdrożenie wyników prac B+R w zakresie innowacyjnej technologii wytwarzania produktu do immunoterapii raka pęcherza moczowego w oparciu o podszczep Moreau atenuowanych prątków gruźlicy BCG" (Zakład produkcyjny Onko BCG), na realizację którego Biomed otrzymał dotację w kwocie 43,2 mln zł.

"Pozostałe środki na finansowanie wkładu własnego Zakładu produkcyjnego Onko BCG w kwocie do 20 mln zł pochodzić będą z finansowania dłużnego. O efektach rozmów w zakresie uzyskania finansowania dłużnego spółka poinformuje w odrębnym raporcie bieżącym w sytuacji uzyskania zapewnień takiego finansowania" - podano w komunikacie.

"Projekt budowy Zakładu produkcyjnego Onko BCG jest odrębną inwestycją od projektu CBR. Budowa CBR zwiększy konkurencyjność, jakość oraz bezpieczeństwo produktów emitenta oraz umocni pozycję rynkową spółki, zaś realizacja inwestycji Zakładu produkcyjnego Onko BCG ma skokowo zwiększyć możliwości produkcyjne, a w konsekwencji sprzedażowe tego deficytowego preparatu" - dodano.

Zgodnie z umową inwestycyjną zarząd Biomedu podejmie uchwałę emisyjną i zaoferuje akcje nowej emisji w liczbie 1.265.202 na rzecz Ipopemy po średniej cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji przez Ipopemę, czyli 10,52 zł za akcję.

Ipopema lub podmiot przez nią wskazany zobowiązana będzie objąć i opłacić akcje nowej emisji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW zwrócić je do akcjonariuszy, którzy pożyczyli akcje.

"Zarząd planuje podjąć uchwałę emisyjną w najbliższych dniach, dzięki czemu w niedługim okresie wpłyną do spółki środki z tytułu objęcia akcji nowej emisji" - podano w komunikacie.

"Po uzyskaniu finansowania dłużnego w kwocie 20 mln zł i podjęciu uchwał emisyjnych o którym mowa powyżej, struktura finansowania Projektu CBR i Zakładu produkcyjnego Onko BCG będzie następująca: bezzwrotne środki UE, środki własne oraz podwyższenie kapitału własnego - stanowić będzie powyżej 80 proc. całkowitego planowanego budżetu Projektu CBR i Zakładu produkcyjnego Onko BCG, zaś finansowanie dłużne według założeń stanowić będzie nie więcej niż 20 proc. tej kwoty" - dodano. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki