REKLAMA

Bilety kolejowe w Małopolsce droższe o 10 proc.

2020-02-01 17:47
publikacja
2020-02-01 17:47
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Średnio o 10 proc. wzrosły od soboty ceny biletów jednorazowych na pociągi Kolei Małopolskich i Polregio kursujących w województwie małopolskim. Cena większości biletów okresowych, niezależnie od relacji, jest wyższa o 10 zł.

Wyższe opłaty w nowym cenniku biletów w transporcie kolejowym na obszarze województwa małopolskiego władze regionu tłumaczą znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych.

Przykładowo cena biletu na podróż na trasie Kraków – Tarnów wzrosła o 1 zł do 13 zł, na trasie Kraków – Nowy Sącz o 1,5 zł do 16,5 zł. Podobna podwyżka obejmuje bilet z Krakowa do Zakopanego, który teraz kosztuje 15,5 zł.

Nowe ceny obowiązują również przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko, w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Cena za jednorazowy przejazd z Krakowa do portu lotniczego wzrosła o 3 zł, do 12 zł.

Według przekazanych informacji od 17 lutego tego roku na obszarze województwa małopolskiego nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach obsługiwanych przez samorządowego przewoźnika Koleje Małopolskie i Polregio. Pasażerowie będą mogli korzystać m.in. z „Biletów Małopolskich”.

autor: Rafał Grzyb

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki