REKLAMA

Biedronka zapłaci 1000 zł kary za nieodpowiednie promowanie leków

2020-11-03 09:30
publikacja
2020-11-03 09:30
Biedronka zapłaci 1000 zł kary za nieodpowiednie promowanie leków
Biedronka zapłaci 1000 zł kary za nieodpowiednie promowanie leków
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny nałożył 1000 zł kary na Biedronkę. WIF stwierdził, że reklama znajdująca się poniżej półki z lekarstwami zachęca do zakupu produktów z niskiej cenie - co jest niezgodne z prawem, podaje portal mgr.farm.

Market sieci Biedronka został ukarany karą grzywy w wysokości 1000 zł za naruszenie art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne, który mówi, że "zakazana jest reklama placówek obrotu poza aptecznego i ich działalności odnosząca się do produktów leczniczych lub wyrobów medycznych". Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny stwierdził nieprawidłowości w prezentowaniu informacji o cenach leków, które umieszczane są pod hasłem "zawsze niskie ceny".

– Starszy inspektor farmaceutyczny ujawnił, że produkty lecznicze posiadają ceny detaliczne uwidocznione na listwie cenowej na tzw. podkładzie cenowym, opatrzonym hasłem „zawsze niskie ceny”. Zgodnie z oświadczeniem kierownika sklepu, umieszczenie informacji na podkładach cenowych „Zawsze niskie ceny” jest hasłem standardowym sklepów i dotyczy całego asortymentu sklepu. Wygląd etykiet cenowych jest narzucony przez centralę i personel nie ma możliwości usunięcia napisu (informatyk wprowadza ceny dla całej sieci sklepów) – czytamy w treści decyzji WIF.

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny pomimo wyjaśnień kierownika sklepu wszczął postępowanie administracyjne, w którym zarzucił prowadzenie niedozwolonej reklamy sklepu. Jeronimo Martins nie ustosunkowało się do zarzutów. WIF uznał, że przedstawianie ceny w ten sposób zachęca do zakupu lekarstwa w niskiej cenie. W związku z tym nałożył karę w wysokości 1000 zł na sklep.

DF

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Zdrowie

Komentarze (7)

dodaj komentarz
and00
1000zł kary dla Biedronki...
To na poważnie?
Może 1000zł od sklepu?
Choć nawet 1000zł od sklepu to dla nich nic
and00
Proponuję wprowadzić nowy taryfikator mandatów karnych
od 1 grosza do 5 złotych za najcięższe wykroczenia
W porównaniu do tej kary będzie drastycznie wysoki i odczuwalny przez normalnego człowieka
zenonn
Wolacy są wierzący. Wierzą w bożki. Wierzą w PIS. Wierzą w reklamę. Jak napisano najniższa cena, trzeba kupić, najlepiej na kredyt. Myśleć nei kazano, mózg zostawiono daleko stąd. Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.
xiven
pewnie znajdą jakąś osobe w firmie - kozła ofiarnego i tą osobe pozwą do sądu o zapłate tej kary :D
specjalnie_zarejstrowany1
Mam nadzieje ze odpowiednio podziela te fortune i pieniadze trafia do poszkodowanych.
remo87
Myślę, że biedra już się po tym nie podniesie :D
carlito1
To już koniec :( po biedronce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki