REKLAMA

Belgia: prokuratura zarzuca szwajcarskiemu bankowi UBS pranie pieniędzy

2016-02-26 14:50
publikacja
2016-02-26 14:50

Belgijska prokuratura poinformowała w piątek o postawieniu największemu szwajcarskiemu bankowi komercyjnemu UBS zarzutów prania pieniędzy, a także uczestnictwa w związku przestępczym oraz współudziału w poważnych i zorganizowanych oszustwach podatkowych.

Belgia: prokuratura zarzuca szwajcarskiemu bankowi UBS pranie pieniędzy / FORUM

Według prokuratury UBS wyszukiwał sobie bezpośrednio w Belgii klientów z zamiarem dopomagania im w uchylaniu się przed podatkami. Dochodzenie w tej sprawie prowadzono we współpracy z francuskimi władzami śledczymi. Dalszych szczegółów prokuratura nie ujawniła.

W odpowiedzi na to UBS oświadczył, że "będzie się nadal bronić przed nieuzasadnionymi zarzutami".

Wymiar sprawiedliwości przypuszcza, że w proceder dopomagania swym klientom w oszustwach podatkowych belgijska filia UBS zaangażowała się ponad dziesięć lat temu. W lipcu 2014 roku w związku z podejrzeniami o taką działalność dokonano rewizji w brukselskiej siedzibie filii oraz w miejscach zamieszkania jej szefa Marcela Bruehwilera i jednego z klientów.(PAP)

dmi/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Dżejms
Mam prośbę do redakcji bankiera - może by jakiś art nt BIS-u? Ze szczególnym uwzględnieniem immunitetów. To ciekawe sprawy są.
~Zyga
Czekam aż to państewko oparte na patologii runie i straci wiarygodność.
~autor
Cała historia banków szwajcarskich to współdziałanie z przestępcami, dyktatorami i złodziejami. Nie jest to realne ale byłoby pięknie gdyby te banki podały kto z tych "sławnych" ma i nich nierejestrowane konta. Wielu Polaków też by tam było na liście.
~Dżejms
Millera i Kwasa przesłuchać akceptowanymi przez nich metodami CIA i wiele się dowiemy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki