Będą utrudnienia w dostępie do 3 banków

Na zbliżający się weekend trzy banki zapowiadają planowane prace modernizacyjne. Na utrudnienia lub ograniczenia w dostępie do systemów bankowości internetowych powinni się przygotować klienci ING Banku Śląskiego, Citi Handlowego i Volkswagen Banku. Dodatkowo, w przypadku ING BŚ w wyznaczonych godzinach niedostępne będą też bankomaty i wpłatomaty oraz mogą wystąpić utrudnienia w realizacji transakcji kartami.

Jak co piątek redakcja Bankier.pl przygląda się zapowiadanym na weekend przerwom modernizacyjnym. W tym tygodniu jedynie 3 banki planują przeprowadzanie prac serwisowych. Citi Handlowy zapewne kontynuuje działania, które podejmowane były już przed tygodniem, natomiast w przypadku ING Banku Śląskiego to już kolejny z rzędu weekend z utrudnieniami dla klientów. Prace techniczne tym razem zapowiada także VW Bank. Podajemy szczegóły tych przerw z komunikatów banków.

Będą utrudnienia w dostępie do 3 banków
Będą utrudnienia w dostępie do 3 banków (fot. lucadp / YAY Foto)

Utrudnienia w Citi Handlowym

Podobnie jak przed tygodniem, prace modernizacyjne systemów bankowości elektronicznej zapowiada Citi Handlowy.  – W nocy 20 marca (niedziela) od 0:00 do 4:00 rano będą prowadzone prace serwisowe systemów bankowości elektronicznej Citibank® Online, Citi Mobile®, Citi Handlowy for iPad® a także serwisu Citi Alerts. W tym czasie nie będzie możliwe logowanie do systemów transakcyjnych banku – czytamy w komunikacie Citi Handlowego.

– Prace serwisowe nie będą miały wpływu na autoryzację transakcji wykonywanych kartami Citi Handlowy czy kontakt z doradcami CitiPhone® – zapewnia bank. 

ING Bank Śląski i kolejny weekend z utrudnieniami dla klientów

W najbliższy weekend, podobnie jak w kilka wcześniejszych, ING Bank Śląski planuje przeprowadzanie prac technologiczno-serwisowych. Spowoduje to niedostępność wybranych usług w nocy z soboty na niedzielę 19/20 marca w godzinach 00:00-05:30.

Bank informuje w swoim komunikacie, że we wspomnianych godzinach:

  • niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty,
  • niedostępne będą systemy bankowości internetowej dla klientów detalicznych I Moje ING,
  • niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz system INGCardsOnLine,
  • nie będzie możliwości aktywowania kart oraz nadawania PIN,
  • niedostępne będą płatności BLIK oraz NFC,
  • niedostępny będzie system rozliczeń płatności natychmiastowych Ekspress Elixir,
  • nie będzie możliwości dokonania spłaty karty kredytowej oraz realizacji przelewów z kart kredytowych.

Co ważne, mogą też wystąpić utrudnienia w realizacji transakcji kartami płatniczymi do rachunku, kartami obciążeniowymi oraz kartami kredytowymi oraz nie będzie możliwości realizowania transakcji kartami przedpłaconymi,

Dodatkowo, jak podaje ING Bank Śląski w swoim komunikacie, w sobotę 19 marca 2016r. od godziny 15:00 wystąpią ograniczenia w realizacji transakcji polecenia przelewu (standardowo od godz. 20.00):

  • przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 15:00 zostaną zrealizowane w poniedziałek 21 marca br.
  • przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godz. 15.00, będą realizowane tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek 21 marca br.

Prace techniczne także w VW Bank

O planowanych pracach technicznych informuje swoich klientów także Volkswagen Bank.  – Dnia  19.03 (sobota) od godziny 20:30 do godziny 23:00 prowadzone będą prace techniczne w systemach bankowych. W związku z tym w podanych godzinach dostęp do rachunków przez Internet i telefon może być utrudniony. Uprzejmie prosimy o wcześniejszą realizację planowanych operacji – czytamy w komunikacie banku.

(Bankier.pl)

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 11 ~Prol

Podczas tych tzw. "Przerw technicznych" Żydzi transferują kasę z polskich banków do Szwajcarii i Izraela. W poniedziałek te banki będą bankrutami.

! Odpowiedz
7 0 ~S2134

Masz urojenia. Zapisz sobie stan rachunku przed i po.

Poza tym ING jest holenderski.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty) odpowiada ~S2134

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~marek

Zawsze możesz trzymać pieniądze w polskim SKOK-u, tam będą bezpieczniejsze.

! Odpowiedz
8 1 ~pomodorowy

no cóż takie rzeczy sie zdarzają ale nie ma co przeżywać. Ja w raiffaisenie tez mialem ostatnio awarię no ale trudno, bank jest w porządku bo wcześniej informuje, a oprócz fajnej oferty przyda się jeszcze lepszy system online mimo ze jest i tak fajny, więc dobrze, że nad tym pracują

! Odpowiedz
0 1 ~marek

Banki wydają coraz więcej na taki internetowy marketing...

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl