Bankowy rozkład jazdy na październik 2017 r.

Październik na rynku bankowym zapowiada się spokojniej od poprzedniego miesiąca. Mimo to część klientów może odnotować w swoim osobistym kalendarzu kilka ważnych wydarzeń. Może to być informacja o zmianie oprocentowania na koncie oszczędnościowym lub wprowadzenie do oferty nowego konta osobistego.

Bankowy rozkład jazdy na październik 2017 r.
Bankowy rozkład jazdy na październik 2017 r. (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Getin Bank przedstawił nowe konto osobiste w swojej ofercie. Od 2 października br. zainteresowani założeniem rachunku mogą otworzyć Konto Proste Zasady, na które składa się bezpłatna karta bankowa, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych oraz przelewy elektroniczne za 0 zł. Konto również może być darmowe po spełnieniu warunku dotyczącego płatności kartą lub Blikiem. Konto Proste Zasady zastąpiło dotychczas oferowane Konto Getin Up. Czytaj więcej: Getin Bank wprowadza Konto Proste Zasady.

Tradycyjnie na początku miesiąca kilka banków zdecydowało się na opublikowanie nowych tabel oprocentowania dla swoich produktów depozytowych. Wśród bardziej znaczących zmian można odnotować podniesienie stawki na koncie oszczędnościowym Getin Banku w ramach promocji oraz wzrost oprocentowania na niektórych lokatach Santander Consumer Banku.

Z kolei ostatniego dnia października wchodzą w życie zmiany dotyczące oprocentowania kont oszczędnościowych w Banku Zachodnim WBK. Nowymi stawkami zostały objęte wszystkie oferowane konta lokacyjne poza wprowadzonym pod koniec sierpnia Kontem Systematycznym. Oprocentowanie zostało zaktualizowane również w przypadku kont pozostających w obsłudze.

Pozostałe daty w kalendarium zajmują przede wszystkim oferty specjalne. W tym miesiącu nie brakuje promocji dotyczących kont osobistych, z których skorzystać mogą nie tylko nowi klienci, ale także i obecni posiadacze rachunków w niektórych bankach. To również dobry czas dla zainteresowanych zaciągnięciem pożyczki gotówkowej. W tym miesiącu jest aktywnych aż siedem promocji, które pozwolą trochę oszczędzić i otrzymać lepsze warunki kredytu.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Najważniejsze zmiany w bankach w październiku 2017 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl