Getin Bank wprowadza nowe konto

analityk Bankier.pl

Konto Proste Zasady to nowy rachunek w ofercie Getin Banku. Zastąpi oferowany do tej pory pakiet Getin Up. Wbrew rynkowym trendom bank nie wprowadza konta do samodzielnego składania z różnych usług.  Proponuje darmowy pakiet pod warunkiem, że klient wykona jedną dowolną transakcję w miesiącu.

Może to być transakcja kartą lub Blikiem. W zamian klient dostaje konto wraz z kartą za darmo, ma bezpłatne przelewy i wszystkie bankomaty w kraju bez prowizji. – Jedna transakcja na dowolną kwotę to warunek, który dla osoby korzystającej z konta nie stanowi żadnej bariery – mówi Marek Ubysz, dyrektor Departamentu Kont i Depozytów Getin Noble Bank. A jeśli klient nie spełni tego warunku? Standardowa opłata za konto wynosi 8 zł. Karta jest bezpłatna.

(Getin Bank)

Getin Bank to kolejna już instytucja, która w ostatnich tygodniach zdecydowała się na zmianę podstawowej oferty kont osobistych. Wcześniej nowe pakiety kont osobistych wprowadziły do oferty Bank Zachodni WBK i Alior Bank. Są to "rachunki z klocków" - do samodzielnego składania. Klienci wybierają usługi, z których chcą korzystać i jeśli nie wchodzą one w skład podstawowego pakietu, muszą wykupić dodatkowy abonament.

Getin stawia na proste zasady

Wprowadzeniu do oferty nowego rachunku będzie towarzyszyć kampania reklamowa. Getin będzie w niej przekonywał, że stawia na proste zasady. – Stawiamy na długotrwałe budowanie relacji z klientami. Nie chcemy być bankiem drugiego wyboru, kojarzonym wyłącznie z dobrymi promocjami – mówi Ubysz. Jednak bank i tak podnosi jednak oprocentowanie konta oszczędnościowego do poziomu 2,7 proc. Taka stawka obowiązuje do kwoty 200 tys. zł.

Getin zdecydował się uprościć ofertę lokat i wycofać stare rachunki. Konto Proste Zasady ma być kontem pierwszego wyboru. Osoby korzystające ze starych pakietów, będą mogły się przesiąść na nowe konto nie ponosząc opłat. Od dziś z oferty znika też rachunek Getin Up, który od 2012 roku był flagowym kontem Getinu. Klienci, którzy założyli te konta wcześniej, nadal będą z nich mogli korzystać.

Dodatkowe ubezpieczenia za opłatą

Bank nie odcina się jednak całkiem od pomysłu składania konta z „klocków”. Posiadacze nowego rachunku będą mogli wykupić dodatkowe ubezpieczenia. Będzie to assistance obejmujący pomocą medyczną i domową. Przez pierwsze sześć miesięcy pakiet będzie bezpłatny, później cena wyniesie 6 zł miesięcznie. Klient będzie mógł skorzystać 7 razy z pakietu medycznego i 7 razy z pakietu domowego w ciągu roku.  Drugim ubezpieczeniem ma być pakiet Ochrona Karty (4 zł m/c).

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 6 czytacz

Strasznie długo trzeba tu czekać na pojawienie się komentarza.A potem [połowa jest ocenzurowana-chory portal i chore zasady!

! Odpowiedz
0 15 czytacz

Tak ,a ja stary klient mam konto oszczędnościowe tylko na nowe środki i tylko 2,5 procent na 3 miesiące.Segregowanie klientów na starych i nowych oraz środków na nowe i stare jest największą głupota w bankowości.Mam rachunki w kilku bankach i przenoszę je tam ,gdzie akurat są nowe-żaden nie zatrzymuje moich środków u siebie na dłużej.A każdy bank powinien dbać o swego klienta

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 modulometer

Ale czemu nie wynosisz pieniędzy gdzies indziej jak skończy się promocyjne oprocentowanie? ja przerzucam do innego banku a jak dają nową promocję na nowe środki to wrzucam z powrotem i mam 2.7% bo data graniczna to 28 września. Niestety to 2.7% to już i tak jest mało, ale jeszcze w maju cieżko było i o to zawalczyć bo standard to było 2.3% jeśli dobrze pamietam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mhm odpowiada modulometer

W maju ciągle dostępne było 2,5%, a nie 2,3%, jak piszesz, dla przykładu w Millennium już od dawna utrzymują 2,5% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym + 10 tys. zł na Lokacie Mobilnej. Jeśli uwzględnimy oferty dla nowych klientów, to w BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa także dawała 2,5% do 100 tys. zł. 2,5% było dostępne także np. na lokatach w Toyota Bank (na pewno jeszcze w połowie marca, nie pamiętam, jak później). A jeśli ktoś potrzebował zdeponować dużą kwote, to warto było odwiedzić Lion's Bank, by założyć lokatę na 3% na min. 350 tys. zł dla nowych klientów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 modulometer

Dobrze że nie zamykałem starego GetinUp. Karta mi niepotrzebne więc mam bez karty a tu pewnie bez karty alb się nie da albo za opłatą jak w prapolskim dojnym PKOBP które kasuje chyba 7zł za prowadzenie konta bez karty.
2.7% na oszczędnosciowym tyłka nie urywa ale to i tak najwiecej na rynku przy tej sumie i to na 4mc. Środkiw każdej chwili można zresztą wycofać. Ledwie przykrywa inflację - tą oficjalną rzecz jasna, ale na krótką metę może być. W sumie nienajgorsza oferta

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl