Banki nagradzają klientów za używanie kart płatniczych

Voucher do sklepu Biedronka, zwrot środków za zakup paliwa, tańsze bilety do kina, a może zniżki na wybrane produkty i usługi? To tylko przykładowe promocje, z jakich mogą skorzystać klienci banków posługujący się kartami płatniczymi. Sprawdziliśmy, ile można zarobić na posiadaniu plastiku w portfelu.

Banki nagradzają za posiadanie kart płatniczych
Banki nagradzają za posiadanie kart płatniczych (YAY Foto)

Dzięki karcie płatniczej mamy ułatwiony dostęp do pieniędzy zgromadzonych na koncie. Możemy dokować zapłaty za produkty i usługi w sklepach czy internecie, wypłacać oraz wpłacać gotówkę w zależności od naszych potrzeb. Karty płatnicze są rozwiązaniem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dokonywania transakcji. Karta kredytowa natomiast przede wszystkim stanowi pomoc w razie nieprzewidzianych wydatków. Dzięki niej można regulować płatności, nie ponosząc z tego tytułu kosztów odsetkowych, pod warunkiem, że pamiętamy o terminowej spłacie i obowiązujących limitach. W jej przypadku warto jednak dokładnie sprawdzić opłaty, które mogą być zdecydowanie wyższe niż przy karcie debetowej. Możemy, bowiem ponieść koszty związane z jej wydaniem, opłatą roczną za jej użytkowanie czy transakcje gotówkowe. Jednak najistotniejsze jest jej oprocentowanie.

Ile można zarobić na karcie kredytowej?

Osoby rozważające wyrobienie karty kredytowej mogą skorzystać z promocji oferowanych przez banki. Pod warunkiem spełnienia określonych przez bank warunków mogą liczyć na nagrody pieniężne w postaci jednorazowego bonusu bądź wypłacane systematycznie np. przez okres 12 miesięcy.

Najwyższą premię dla swoich klientów przygotował Bank Millennium oraz Bank Zachodni WBK – do 760 zł przez rok. Klienci mają możliwość skorzystania z moneybacku, który w Millennium wynosi 5 proc. od każdej wykonanej transakcji w wybranych sklepach partnerów, natomiast w BZWBK od 1 do 3 proc. przy zakupach dokonywanych w supermarketach, restauracjach i fastfoodach oraz na stacjach paliw.

Niewiele mniej można otrzymać od eurobanku – 750 zł premii rocznej (kwota bonusu wypłaconego za pojedynczy cykl rozliczeniowy nie może przekraczać jednak 100 zł miesięcznie). Posiadacze karty kredytowej Visa Gold Perfect są nagradzani zwrotem od 0,5 do 1 proc. wartości wykonanych transakcji pod warunkiem, że miały miejsce na stacjach paliw bądź w supermarketach.

Podobną promocję przygotował dla swoich klientów T-Mobile Usługi Bankowe. Tu, w ramach moneyback, można zgarnąć do 560 zł rocznej premii. Cashback naliczany jest w wysokości 5 proc. od transakcji wykonywanych poza granicami kraju kartą kredytową Mastercard Travel, na kwotę nie mniejszą niż 50 zł.

Promocje dostępne dla posiadaczy kart kredytowych

Bank

Warunki promocji

Citi Handlowy

"Zostań posiadaczem Karty kredytowej Citibank i zdobądź elektroniczny voucher do sklepu Biedronka". Promocja skierowana do osób, które nie posiadały karty kredytowej od 01.02.2015 r. Aby otrzymać voucher o wartości 300 zł na zakupy w sieci Biedronka, należy:
- podpisać umowę o kartę kredytową,
- zalogować się min. raz do systemu bankowości online,
- dokonać 5 transakcji kartą w pierwszym i drugim miesiącu od daty zawarcia umowy,
- wyrazić wszelkie zgody marketingowe,
- dostarczyć do banku aktualny dokument potwierdzający deklarowane dochody.
Promocja obowiązuje do 05.02.2018 r.

"400 zł voucher do sieci wakacje.pl od Citibanku za kartę kredytową". Bonus pieniężny, który można wykorzystać na stronie internetowej wakacje.pl oraz salonach sprzedaży wakacje.pl. można otrzymać pod warunkiem:
- podpisania umowy o kartę kredytową,
- wykonania min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę przez 2 najbliższe miesiące,
- zalogowania się min. raz w serwisie transakcyjnym Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej,
- wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych,
Promocja obowiązuje do 31.01.2018 r.


"Promocja z oleole.pl - 400 zł za darmo od Citibanku za kartę kredytową". Z oferty nie mogą skorzystać osoby posiadające kartę kredytową Citibanku od 01.01.2015 r. Voucher uprawniający do zakupów na stronie oleole.pl można otrzymać pod warunkiem:
- podpisania umowy o kartę kredytową,
- wykonania transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 1000 zł, nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę,
- zalogowania się min. raz w serwisie transakcyjnym Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej,
- wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Promocja obowiązuje do dnia 31.01.2018 r.


"400 zł voucher do perfumerii Douglas od Citibanku za kartę kredytową". Osoby, które chcą otrzymać voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w perfumerii Douglas, zobowiązane są do:
- podpisania umowy o kartę kredytową Simplicity lub World MasterCard,
- wykonania min. 5 transakcji miesięcznie przez 2 najbliższe miesiące,
- zalogowania się min. raz w serwisie transakcyjnym Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej,
- wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych,
Promocja obowiązuje do dnia 31.01.2018 r.


"Promocja z allegro.pl - 400 zł za darmo od Citibanku za kartę kredytową". Klienci, którzy chcą otrzymać voucher zakupowy o wartości 400 zł do wykorzystania na stronie allegro.pl, muszą spełnić warunki:
- podpisać umowę o kartę kredytową,
- wykonać min. 5 transakcji miesięcznie przez 2 najbliższe miesiące,
- zalogować się min. raz w serwisie transakcyjnym Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej,
- wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Promocja obowiązuje do dnia 31.01.2018 r.


"Zostań posiadaczem karty kredytowej Citibank i odbierz 200 zł". Promocja jest skierowana do osób, które złożą wniosek o wydanie karty podczas telefonicznego kontaktu z przedstawicielem banku. Dodatkowo muszą spełnić warunki:
- wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę, co najmniej 200 zł, nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy,
- zalogować się min. raz w serwisie transakcyjnym Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej,
- wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Po spełnieniu powyższych warunków posiadacz karty otrzymuje jednorazową nagrodę w wysokości 200 zł na konto karty kredytowej.
Promocja obowiązuje do 04.02.2018 r.

Credit Agricole

Rabaty dla posiadaczy karty kredytowej. Dla posiadaczy karty kredytowej zostały przygotowane rabaty do 50% u partnerów banku, m.in. do 10% w RTVEuroAGD, 15% w sklepie Wittchen, 50 zł na zakupy w Douglas oraz Zalando. Dodatkowo w promocji „Zimowe raty 0% w karcie kredytowej Credit Agricole”, do której można przystąpić do 31.01.2018 r., klienci mogą skorzystać z dyspozycji rozłożenia zadłużenia na raty w terminie do 28.02.2018. Promocja dotyczy klientów, którzy na dzień 30.11.2017 r. nie posiadali kart kredytowych Visa/ Mastercard Gold, Visa/Mastercard Silver, Visa/Mastercard Standard.

eurobank

"1% zwrotu za transakcje w supermarketach i na stacjach paliw na karcie kredytowej Visa Gold Perfect". Klienci, którzy złożą wniosek o wydanie karty kredytowej, mogą liczyć na moneyback w wysokości maksymalnie 1% wartości transakcji, za zakupy dokonywane na stacjach paliw oraz w supermarketach. Wysokość bonusu uzależniona jest od wysokości wydatków tj.:
- do 300 zł, brak bonusu,
- 300-899,99 zł, zwrot 0,5% wartości transakcji,
- powyżej 900 zł, zwrot 1% wartości transakcji.
Kwota bonusu wypłaconego za pojedynczy cykl rozliczeniowy to maksymalnie 100 zł, natomiast całkowita łączna kwota premii wypłaconej w jednym roku kalendarzowym nie może przekraczać kwoty 750 zł. Premia będzie wypłacana tylko wtedy, kiedy zobowiązania będą spłacane terminowo.
Promocja obowiązuje do odwołania.

Bank Millennium

Moneyback do 760 zł zwrotu za zakupy kartą kredytową. Klienci mają do wyboru kartę kredytową Impresja albo Alfa, które dają możliwość skorzystania z moneybacku do 760 zł rocznie (zwrot środków w wysokości 5% od każdej transakcji) przy zakupach w wybranych sklepach partnerów. Do promocji przystępuje się automatycznie, podczas składania wniosku o kartę bez dodatkowych warunków.
Promocja obowiązuje od odwołania.

Bank Pekao

Rabaty dla posiadaczy Pekao Mastercard. Posiadanie m.in. karty kredytowej Credit, Visa Regata, Credit Silver daje prawo do korzystania ze zniżek do 30% w programie Galeria Rabatów. Klienci, dokonując płatności kartą u partnera banku, mogą skorzystać z rabatów na określone produkty bądź usługi m.in. 4% zwrotu za korzystanie z usług Booking.com czy 7% zniżki od ceny wynajmu na Rentalcars.com.
Promocja obowiązuje do odwołania.

Santander Consumer Bank

„Twoja karta do zadań specjalnych". Z promocji mogą skorzystać posiadacze karty kredytowej, którzy otrzymali od banku indywidualne zaproszenie (wysyłane od 14.11.2017 r. do 31.12.2020 r.). Nagrodą w promocji jest zwrot 5% wartości zakupów wykonywanych w supermarketach, sklepach z art. dziecięcymi, internecie. Warunkiem otrzymania nagrody jest:
- wykonanie zakupów na łączną kwotę min. 500 zł,
- brak zaległości w spłacie.
Bonus jest jednorazowy i wynosi maksymalnie 100 zł. Wypłacany jest na rachunek karty kredytowej w terminie do 30 dni po zakończeniu promocji.
Termin trwania promocji jest indywidualnie ustalany przez bank w zaproszeniu.
"Bumerang". Promocja przygotowana dla posiadaczy karty kredytowej SATURN, Media Markt oraz Castorama Santander Consumer Bank, którzy otrzymali od banku zaproszenie do udziału w programie. Nagrodą jest zwrot 10% wartości dowolnych transakcji wykonanych kartą od 31 do 60 dnia od zawarcia umowy – maksymalnie 50 zł. Warunkiem otrzymania bonusu jest:
- wykonanie minimum jednej transakcji (zapłata kartą za zakupy lub wypłata z bankomatu) w pierwszych 30 dniach od zawarcia umowy,
- zalogowanie się do bankowości internetowej w ciągu pierwszych 60 dni od zawarcia umowy.
W promocji nie biorą udziału transakcje wykonane w sklepach Saturn – dla kart Saturn, w sklepach Media Markt – dla kart Media Markt oraz w sklepach Castorama – dla kart Castorama.
Termin trwania promocji jest indywidualnie ustalany przez bank w zaproszeniu.
"W pozytywnym nastroju". Klienci, którzy posiadają kartę kredytową Visa Santander Consumer Bank oraz otrzymają indywidualne zaproszenie od banku otrzymają premię w wysokości 50 zł, pod warunkiem:
- wykonanie kartą co najmniej 5 dowolnych transakcji o łącznej wartości min. 500 zł.
Promocja obowiązuje 30 dni kalendarzowych i jest określona na zaproszeniu.
„Prowizja bardzo zwrotna". Promocja dostępna jest dla posiadaczy kart kredytowych Visa Santander Consumer Banku, którzy otrzymali od banku zaproszenie. Nagrodą jest otrzymanie zwrotu środków w wysokości prowizji naliczonej za pierwszą transakcję gotówkową wykonaną w czasie trwania promocji - do 50 zł. Warunkiem otrzymania zwrotu jest:
- wykonanie min. jednej transakcji gotówkowej tj. wypłata gotówki,
- brak zaległości na dzień przyznania nagrody.
Promocja obowiązuje 30 dni kalendarzowych i jest określona na zaproszeniu.

T-Mobile Usługi Bankowe

"Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe 200 zł do empik.com". Z promocji mogą skorzystać klienci, który:
- wykonają transakcję bezgotówkowe kartą na łączną kwotę 750 zł w kolejnym miesiącu po zawarciu umowy.
Po spełnieniu warunków, klient otrzyma kod wysłany w treści SMS, najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca, następującego bezpośrednio po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji.
Promocja obowiązuje do 30.10.2018 r.

"Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe 560 zł za moneyback". Za posiadanie karty kredytowej Mastercard Travel posiadacze mogą otrzymać 5% cashback, do 560 zł przez 12 najbliższych miesięcy od dnia uruchomienia karty za płatność kartą poza granicami kraju na kwotę nie mniejszą niż 50 zł (miesięcznie można otrzymać maksymalnie 100 zł premii oraz nie więcej niż 560 zł przez 12 miesięcy). Przy czym w promocji nie mogą brać udziału osoby, które w okresie ostatnich 90 dni przed wydaniem karty posiadały kartę kredytową T-Mobile. Zwrot na konto można otrzymać pod warunkiem:
- podpisania umowy o kartę,
- wykonania transakcji bezgotówkowej na kwotę min. 50 zł.
Promocja obowiązuje do 30.04.2018 r.

Bank Zachodni WBK

Moneyback oraz Korzystanie z Circle K i Statoil. Karta Kredytowa 1/2/3 daje możliwość otrzymania do 760 zł zwrotu rocznie za wykonywanie transakcji bezgotówkowych. Posiadacze mogą liczyć na:
- 1% zwrotu wydatków we wszystkich supermarketach spożywczych w Polsce,
- 2% zwrotu wydatków na wszystkich stacjach paliw w Polsce lub 4% na stacjach Circle K i Statoil (promocja trwa do 30.09.2018 r.)
- 3% zwrotu wydatków we wszystkich restauracjach i fastfoodach w Polsce.
Łączna suma nagród nie może przekroczyć 760 zł w ciągu 12 miesięcy (w ciągu miesiąca 63,33 zł).
Promocja Circle K i Statoil obowiązuje do 30.09.2018 r.

Źródło: Bankier.pl na podstawie oferty banków, stan na 10.01.2018 r.

Banki przygotowały również bonusy jednorazowe w postaci voucherów do wykorzystania w określonych sklepach bądź punktach usługowo-handlowych. Największą ilością tego typu promocji może pochwalić się Citi Handlowy. Nowym klientom ma do zaoferowania voucher o wartości 300 zł na zakupy w sieci Biedronka, 400 zł do wykorzystania w sieci wakacje.pl, 400 zł na zakupy na stronie oleole.pl, allegro.pl oraz perfumeriach Douglas. Dodatkowo w ramach akcji "Zostań posiadaczem karty kredytowej Citibank", można otrzymać jednorazową nagrodę w wysokości 200 zł przekazywaną na konto karty kredytowej. Podstawowymi warunkami przyznania jednego z bonusów jest złożenie wniosku o kartę w okresie trwania danej promocji, wyrażenie zgód na przegwarzenie danych osobowych, zalogowanie się do systemu transakcyjnego Citibank Online oraz wykonanie określonej ilości transakcji bezgotówkowych.

Płać kartą i zgarniaj nagrody

Specjalne programy dla użytkowników kart debetowych zostały przygotowane nie tylko przez banki, ale również bezpośrednio przez VISA czy Mastercard. Osoby, które są posiadaczami VISA Checkout, za zakupy dokonane w sklepach Media Ekspert, mogą otrzymać do 300 zł, w zależności od wartości transakcji. Natomiast, MasterCard przygotował dla klientów opłacających abonament w Play zniżkę w wysokości 5 zł miesięcznie. Dodatkowo można skorzystać z rabatu na bilety do Multikina w ramach promocji „Wtorki z MasterCard w Multikinie”, a w przypadku opłacania biletów portfelem MasterPass, drugi otrzymamy gratis.

Promocje dostępne dla posiadaczy kart debetowych

Wydawca/Bank

Warunki promocji

MasterCard

5 zł comiesięcznej zniżki za opłacanie abonamentu Play kartą MasterCard. Z promocji mogą skorzystać posiadacze abonamentu w Play (również firmy). W tym celu należy:
- aktywować cykliczną płatność kartą MasterCard.
W jej ramach przez 6 miesięcy, klienci zyskują rabat w wysokości 5 zł, pod warunkiem terminowego uiszczania należności.
Promocja obowiązuje do 31.08.2018 r.
Wtorki z MasterCard w Multikinie. Z promocji, w której cena biletu do Multikina w każdy wtorek wynosi 10 zł, może skorzystać każdy, kto posiada kartę MasterCard Maestro, bądź portfel elektroniczny MasterPass. Natomiast, aby otrzymać drugi bilet gratis wystarczy opłacić zakup biletu wspomnianym portfelem MasterPass. Bilety promocyjne można nabywać on-line na stronie internetowej kina www.multikino.pl, w aplikacji mobilnej oraz bezpośrednio w kasie kin.
Promocja obowiązuje do 30.11.2018 r. lub wyczerpania puli nagród

VISA

150 zł zniżki na zakupy w Media Ekspert. Osoby, które dokonają płatności za zakupy w sklepach Media Ekspert, na co najmniej 300 zł, korzystając z VISA Checkout, otrzymają rabat w wysokości:
- 50 zł, jeśli łączna cena wyniesie od 300 do 500 zł,
- 100 zł, jeśli łączna cena wyniesie od 500,01 do 1500 zł,
- 150 zł, jeśli łączna cena wyniesie powyżej 1500 zł.
Promocja obowiązuje do 17.01.2018 r. lub wyczerpania puli rabatów.

Oszczędzaj z VISA. Promocja funkcjonuje w oparciu o serwis internetowy umożliwiający posiadaczom kart płatniczych korzystanie z atrakcyjnych zniżek i ofert w sklepach internetowych. Aby z nich skorzystać należy zarejestrować kartę na visaoferty.pl lub poprzez aplikację mobilną.
Promocja obowiązuje do odwołania.

eurobank

720 zł rocznie za transakcje kartą. Bank oferuje swoim klientom program moneyback z 5% zwrotem za transakcje kartą płatniczą w programie "Rodzina i przyjaciele". Oferta jest dostępna dla nowych jak i obecnych posiadaczy konta Active lub Prestige, którzy dokonują płatności kartą na sport, rekreację, podróże, rozrywkę. Premię maksymalną ustalono na poziomie 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie.
Promocja obowiązuje do dowołania.

Bank Millennium

Promocja Visa i Uber. W ramach promocji można otrzymać do 25 zł rabatu na pierwszy przejazd Uberem (dotyczy użytkowników, którzy dotychczas nie wykonali ani jednego przejazdu przy użyciu aplikacji Uber). Warunkiem skorzystania z promocji jest:
- utworzenie konta w Uber,
- pobranie aplikacji Uber na telefon,
- zalogowanie się do aplikacji Uber oraz dodanie karty Visa w ustawieniach płatności.
Z darmowego przejazdu do wartości 25 zł można skorzystać w ciągu 14 dni od momentu wprowadzenia kodu w aplikacji.
Promocja obowiązuje do odwołania.

Orange Finanse

Program Rabatowy w Orange Finanse. Posiadacz karty debetowej wydanej do konta jest upoważniony do korzystania ze zniżek w sklepach i punktach usługowo-handlowych (blisko 3 000 punktów partnerów, m.in. sklepy, hotele, restauracje, punkty usługowe, sklepy internetowe). Aby skorzystać z rabatu wystarczy poinformować sprzedawcę, że zapłata będzie dokonana kartą Orange Finanse, natomiast w przypadku zakupów internetowych wpisać kod BIN, czyli 6 pierwszych cyfr karty.
Promocja obowiązuje do odwołania.

Raiffeisen Polbank

Karta debetowa do Wymarzonego Konta z bezpłatnym ubezpieczeniem "CYBER pomoc". Posiadacze karty otrzymują bezpłatne ubezpieczenie, które obejmuje wsparcie i pomoc prawną w zakresie:
- kradzieży środków pieniężnych z konta,
- konfliktu ze sklepami on-line,
- utraty danych z dysku komputera, laptopa czy tabletu,
- kradzieży tożsamości internetowej.
Promocja obowiązuje do odwołania.

SGB-Bank

Program Rabat AGRO SGB. Oferta skierowana jest do klientów posługujących się kartą płatniczą z logo SGB. Program skupia wybranych partnerów oferujących rabaty na określony asortyment oraz usługi np. części rolnicze, sprzęt rolniczy, usługi spawalnicze czy tokarskie. Aby skorzystać z rabatu należy poinformować sprzedawcę, który musi być partnerem banku o zamiarze dokonania płatności kartą SGB.
Promocja trwa do odwołania.

Źródło: Bankier.pl, na podstawie ofert banków, stan na 10.01.2018 r.

Klienci detaliczni eurobanku aktywnie korzystający z karty debetowej są nagradzani w ramach programu moneyback z 5-proc. zwrotem („Rodzina i przyjaciele”). Promocja ma charakter ciągły i trwa do odwołania. Aby zyskać maksymalnie 720 zł rocznie (60 zł miesięcznie), należy być posiadaczem konta Active lub Prestige oraz dokonywać płatności wydaną do niego kartą na sport, rekreację, podróże, rozrywkę.

Posiadanie karty debetowej może upoważniać również do korzystania ze zniżek w sklepach i punktach usługowo-handlowych. Takiego typu oferty posiadają m.in. Orange Finanse czy SGB-Bank. W ramach programu rabatowego ARGO SGB, klienci mogą zakupić części i sprzęt rozliczy czy specjalistyczne usługi po obniżonych cenach.

Karty płatnicze są dla wielu wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu mogą się obejść bez gotówki w portfelu. Pamiętajmy jednak, że nie ma nic za darmo. Owszem, banki przygotowały ciekawe promocje, które mają skusić potencjalnego klienta, jednak każda z nich wymaga od niego spełnienia określonych warunków. Dodatkowo należy pamiętać, że w przypadku karty kredytowej, konieczna jest terminowa jej spłata. W przeciwnym wypadku bank naliczy odsetki według wcześniej ustalonej rocznej stopy oprocentowania.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 pluto85md

Korzystalem z Citi Simplicity. Dobra oferta. Wydalem 500 zl, rozlozylem na raty, otrzymalem 500 zl bon na allegro. Raty splacilem szybcie. W sumie wyszlo okolo 30 zl odsetek. Oplaty za karte brak, to ja trzymalem do swiat w razoe czego. Noe przudala sie i wypowiedzialem. A wypowiedzialem z prostej przyczyny. By za 2-3lata znow skorzystac jako nowy klient. Stalych klientow maja gdzies.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 niepelnosprawny_org

reklama? zazwyczaj to banki nagradzały comiesieczna prowizją, gdy nie byla uzywana lub mało uzywana...

! Odpowiedz
0 9 mhm

Dlaczego reklama? Bardzo przydatne zestawienie.

W dalszej części masz rację, tak to działa, bardzo często za nieużywaną kartę banki pobierają opłatę. Na przykład wymienione w artykule karty kredytowe Impresja i Alfa banku Millennium mogą dać zwrot 5% kwoty płatności, maks. 760 zł rocznie (każda), ale nieużywane (tzn. bez min. 5 płatności miesięcznie) będą kosztowały 7,99 zł miesięcznie (każda); plastikowa karta debetowa Eurobanku może dać 5% zwrotu maks. 750 zł rocznie, ale nieużywana (tzn. bez min. 500 zł miesięcznie) będzie kosztowała 4,90 zł miesięcznie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne