Baltona szacuje koszt otwarcia 14 lokali na Lotnisku Chopina na ponad 30 mln zł

2018-08-13 14:28
publikacja
2018-08-13 14:28
Materiały dla mediów

Baltona szacuje koszt otwarcia 14 lokali sprzedaży wolnocłowej na Lotnisku Chopina w Warszawie na kwotę ponad 30 mln zł - powiedział na konferencji prasowej prezes Baltony Piotr Kazimierski. Pod koniec miesiąca Baltona otworzy 3 sklepy w lokalach zastępczych: 2 w strefie Schengen i 1 w non-Schengen.

"W sumie podpisaliśmy umowę na 14 lokali, a otwieramy 13 do końca bieżącego roku. Pod koniec sierpnia otwieramy 3 punkty tymczasowe i kolejne lokale będą oddawane sukcesywnie po kilka lokali co miesiąc. Nawiązując do tego, że chcemy zainwestować w nowoczesność i technologię, koszt będzie dość duży. Szacujemy go na ponad 30 mln zł" - powiedział Kazimierski.

6 maja 2018 r. grupa Baltona zawarła z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze ugodę, kończącą spór dotyczący najmu powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na mocy ugody strony zrzekły się względem siebie wszelkich wzajemnych roszczeń. Spółka zawarła jednocześnie z PPL pakiet łącznie 14 umów najmu powierzchni handlowych, obejmujących 14 sklepów w obu terminalach lotniska, o łącznej powierzchni ok. 2.818,75 m kw.

Ostatnio spółka otworzyła 3 sklepy o łącznej powierzchni 1000 m kw. na estońskim lotnisku w Tallinie. Port lotniczy obsługuje 2,5 mln pasażerów rocznie.

Prezes poinformował, że oficjalne otwarcie sklepu na lotnisku we Wrocławiu odbędzie się 30 sierpnia tego roku.

W I kwartale 2018 roku przychody grupy Baltona wzrosły o 1 proc. rdr do 91,9 mln zł, a strata EBITDA wyniosła 2,4 mln zł wobec 1,3 mln zł straty rok wcześniej. (PAP Biznes)

mat/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki