REKLAMA

BTC STUDIOS S.A.: Postępy prac w produkcji gier – raport miesięczny

2020-12-01 18:52
publikacja
2020-12-01 18:52
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 56 / 2020
Data sporządzenia: 2020-12-01
Skrócona nazwa emitenta
BTC STUDIOS S.A.
Temat
Postępy prac w produkcji gier – raport miesięczny
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu ESPI nr 20/2020 z dnia 1 kwietnia 2020 r. Zarząd BTC Studios S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent", "Spółka") przedstawia informacje o aktualnym procesie produkcji gier.

Poniżej Emitent przedstawia zakres aktualizacji dokonany w przygotowywanych produkcjach:

"Taffy: Feed the Kitty" Android, iOS - optymalizacja po premierze, która miała miejsce 20 października 2020

W listopadzie prace koncentrowały się na optymalizacji rozgrywek turniejowych. Studio stworzyło i wdrożyło wiele integracji z systemem nowego partnera Versus Systems. Ponadto specjaliści dokonali optymalizacji rozmiaru pliku instalacyjnego gry, poprawiono grafikę oraz rozwiązania logiczne, a także przeprowadzono aktualizację poziomów. Eksperci Studia kontynuowali również prace nad rozwiązaniami udoskonalającymi monetyzację.

“Sadie Sparks' Magic Match" Android, iOS - listopad 2020 miesiącem premiery gry w krajach Ameryki Łacińskiej; ustalenie nowego terminu europejskiej premiery gry na styczeń 2021

Na przełomie października i listopada 2020 roku gra miała swoją premierę oraz akcję promocyjną w krajach Ameryki Łacińskiej. Z uwagi na nowe okoliczności związane z optymistycznymi informacjami płynącymi od producentów szczepionek na COVID-19, zespół wraz z nadawcami zdecydował się na przesunięcie kampanii oraz europejskiej premiery gry na początek 2021 roku. W tym miesiącu dokonaliśmy znacznych ulepszeń w części analitycznej gry, wprowadzono drobne usprawnienia i poprawki błędów, zoptymalizowano tytuł pod kątem premiery na rynku europejskim.

“Taffy's Food Run" Android, iOS - wydanie planowane wstępnie na pierwszy kwartał 2021

Gra w ostatnim miesiącu przeszła testy gameplaya, jako bonusowy level w grze "Taffy: Feed the Kitty". Gra jest wciąż dopracowywana i przygotowywana do premiery w 2021 roku.

“Sadie Sparks - Magic Words" Android, iOS - wydanie planowane na 2021

W grudniu rozpoczną się pierwsze prace nad tytułem i określone zostaną poszczególne etapy prac dla deweloperów Studia.

"Smooth Wheel" – ostateczne fazy testów przed oficjalną premierą gry

W listopadzie br. grę Smooth Wheel pobrało 40 tysięcy nowych użytkowników, a przychody uzyskane w okresie kolejnych testów wyniosły blisko 31 000 USD. Studio realizowało również kampanię wspierającą ściągnięcia i popularyzującą grę na urządzeniach mobilnych w ramach soft launch.

Działania dotyczące UA dla Smooth Wheel w USA zostały zatrzymane w listopadzie, w związku z wysokimi kosztami marketingu, co jest bezpośrednio związane z nadchodzącym świętem Dziękczynienia oraz Bożego Narodzenia. UA zostanie uruchomiony ponownie po Nowym Roku .


Podsumowanie

Emitent pracuje obecnie nad modernizacją planu marketingowego Spółki, który zakłada dużo większą aktywność na polu wsparcia tytułów konkretnymi akcjami i budżetami finansowymi. Rezultatem tych działań powinna być całkowicie nowa strategia marketingowa dla poszczególnych gier, ich monetyzacji oraz określenia nowych KPI w każdym z projektów.

Zarząd Emitenta skupia się na określeniu najlepszych dróg do wypromowania już opublikowanych tytułów, zwiększenia ich monetyzacji oraz ich rozpropagowania w hermetycznych środowiskach graczy. Do tego celu Zarząd korzysta ze szczegółowych analiz z poszczególnych sklepów. Następnie na przełomie 2020/2021 zostaną wyłonione działania, mające na celu określenie źródeł finansowania oraz ich alokacji w możliwie najbardziej efektywnych sieciach afiliacyjnych.

Modyfikacje harmonogramu wydawniczego prowadzone są na bieżąco ze względu na pozyskanie praw do nowych IP i są rezultatem wdrożenia nowych projektów do planów Spółki na lata 2020/2021. Nowe IP pozyskane w 2020 roku zostaną wprowadzone do harmonogramu wydawniczego w 1 kwartale 2021 roku.

O dalszych postępach prac nad grami Emitent będzie informował w kolejnych raportach miesięcznych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-12-01 Adrian Smarzewski Prezes Zarządu Adrian Smarzewski
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki