REKLAMA

Ashbridge złożył pozew wobec Polnordu

2020-01-23 21:00
publikacja
2020-01-23 21:00
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Ashbridge Commercial LTD złożył, wobec nieosiągnięcia porozumienia dotyczącego zawarcia z nim umowy objęcia akcji zwykłych na okaziciela serii T Polnordu, pozew o zobowiązanie do złożenia oznaczonego oświadczenia woli wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia niepieniężnego - poinformował Polnord w komunikacie.

Ashbridge był jednym z potencjalnych inwestorów biorących udział w procesie budowania księgi popytu prowadzonym w związku z ofertą akcji zwykłych na okaziciela serii T Spółki, o wartości nominalnej 2,00 złote każda.

Spółka podała, że treść pozwu oraz wniosku o zabezpieczenie roszczenia ani ich uzasadnienia nie zostały jej przekazane, w związku z czym nie jest w stanie odnieść się do ich zasadności ani argumentacji Ashbridge.

W poniedziałek Polnord podał, że w Sądzie Okręgowym w Warszawie zarejestrowany został pozew Hanapeta Holdings przeciwko spółce. Spółka informowała wcześniej, iż akcjonariusz ten złożył pozew o stwierdzenie nieważności uchwały zarządu w sprawie ustalenia zasad oferowania akcji serii T i ustalenia nieważności zasad subskrypcji akcji serii T spółki wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia.

Polnord ocenia, że wnioski zawarte w pozwie są bezzasadne.

Pod koniec grudnia Polnord informował, że z oferty akcji serii T pozyska łącznie 137,5 mln zł. Polnord przydzielił 64,85 mln akcji, z czego 63,7 mln zł ma trafić do węgierskiego Cordia International, o ile zgodę na dokonanie koncentracji wyrazi UOKiK. Według Polnordu, uzyskanie zgody UOKiK powinno nastąpić nie później niż do 28 lutego 2020 roku.

Emisja akcji jest jednym z kluczowych elementów działań restrukturyzacyjnych dla znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej spółki. Środki z emisji mają być przeznaczone na bieżące potrzeby finansowe, w tym na spłatę części zadłużenia. (PAP Biznes)

gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki