Andrzej S. Nartowski Prezesem Polskiego Instytutu Dyrektorów

2006-09-04 06:20
publikacja
2006-09-04 06:20

Kim jest Redaktor Andrzej S. Nartowski raczej żadnemu, średnio doświadczonemu bankowcowi nie musimy mówić. To człowiek instytucja, dla którego drzwi prezesowskich gabinetów zawsze stoją otworem. Z wykształcenia prawnik (jeśli nas pamięć nie myli, nie przepracował w banku nawet dnia), publicysta, w latach 2003-2005 wydawca i redaktor naczelny Gazety Bankowej. Chociaż Nartowski, jako naczelny, stawał wręcz na głowie, pieniędzy z banków na ich branżowe czasopismo nie dostał. Obecnie jest ona wydawana przez spółkę Media SKOK - czyli przez SKOK-i.

Nartowski przez jeszcze jakiś czas pisał tam na temat, w którym jest specjalistą, czyli corporate governance, ale koniec końców z tytułem się rozstał. Jak się okazuje, wcale się tym na długo nie przejął - chociaż to z całą pewnością była dla niego życiowa rewolucja. Szybko odnalazł się i pod koniec czerwca zajął prestiżowe stanowisko Prezesa fundacji Polski Instytut Dyrektorów. Przewodniczącą Rady Fundatorów jest Maria Wiśniewska, a Radą Programową kieruje Wiesław Rozłucki.

Instytut jest bardzo prestiżową organizacją. Nasz rodzimy jest jednym z blisko 20. IoD działających na świecie, od Rosji po Nową Zelandię, od USA po Hong Kong. Największym, najstarszym i najbardziej prestiżowym jest IoD w Wielkiej Brytanii. Wszystkie instytuty, oprócz wspólnej nazwy, łączy to samo spojrzenie na ład korporacyjny, pozycję zarządów i rad nadzorczych w nowoczesnych firmach.

W swojej nowej roli (objął ją pod koniec czerwca) Nartowski czuje się chyba jak ryba w wodzie. Ostatnio można było przeczytać w “Parkiecie” zapis ciekawego panelu na temat corporate governance. Swoją drogą - idąc do Gazety Bankowej, miał się tam zająć właśnie tematyką CG. Skończyło się na stanowisku Naczelnego. Nartowski wydaje również w PID kwartalnik „Przegląd Corporate Governance”. Tradycyjnie można też przeczytać jego stałą rubrykę w Twoim Stylu - „Alicja w krainie pieniądza”.

/
Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ja
Ogladalem dzis TVN Biznes.Panie Prezesie Pan Bugaj Pana chyba zmiażdżył moim zdaniem.Ciekawi mnie jakby Pan zył za najniższą krajową ;)To co Pan mowi to ja nie kupuje.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki