REKLAMA

Alior Bank liczy na poprawę wyniku odsetkowego

2021-08-04 09:46
publikacja
2021-08-04 09:46

Alior Bank liczy na poprawę wyniku odsetkowego, a wynik z opłat i prowizji powinien być nie gorszy niż obecnie - poinformowali w środę przedstawiciele banku.

W I połowie 2021 roku zysk netto Alior Banku wyniósł 231,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej bank miał 513,4 mln zł straty netto.

"Patrzymy z dużym optymizmem na działania Alior Banku w przyszłym okresie" - powiedziała prezes banku Iwona Duda.

Wynik z opłat i prowizji w II kwartale wyniósł 183,4 mln zł, czyli wzrósł 19 proc. rdr i 3 proc. kdk.

"Wydaje nam się, że powinno być nie gorzej, zachowujemy umiarkowany optymizm, będziemy szukać przychodów prowizyjnych w różnych miejscach, gdzie dzisiaj jeszcze ich nie mamy (...) " - powiedział wiceprezes banku Dariusz Szwed.

Wynik odsetkowy w II kwartale banku sięgnął 666,7 mln zł, czyli spadł 8 proc. rok do roku i 1 proc. w ujęciu kwartalnym.

"Będziemy podejmowali wszelkie działania, by uzyskiwać wzrosty w tym obszarze, ale nie jest to łatwe. Dostosowujemy naszą ofertę i mamy nadzieję, że ten wynik będzie się stopniowo poprawiał" - powiedziała Duda.

Alior Bank w I połowie 2021 roku sprzedał kredyty mieszkaniowe za około 1,6 mld zł. Bank podał, że liczy na większą sprzedaż tych kredytów

"Chcemy więcej, będziemy starali się rozwijać tę gałąź biznesową, ten sektor, na który stawiamy od dłuższego czasu" - powiedział Szwed.

"Nasza ambicja to +trójka+ z przodu, czyli 300 mln zł (miesięcznie - PAP) i to dowozimy systematycznie" - dodał.

W II kwartale sprzedaż kredytów mieszkaniowych Aliora wyniosła 901 mln zł, oznacza to wzrost o 21 proc. kdk i o 35 proc. rdr.

W II kwartale Alior Bank osiągnął 4,1 proc. udział w sprzedaży kredytów na nieruchomości mieszkaniowe. (PAP Biznes)

seb/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki