Agora szacuje, że zwolnienie 53 pracowników wygeneruje 2-2,5 mln zł oszczędności rocznie

2018-02-07 17:14
publikacja
2018-02-07 17:14

Szacowana wysokość rezerwy z tytułu zwolnień grupowych w Grupie Agora, która obciąży wynik w I kwartale 2018 r. wyniesie około 1,6 mln zł - podała Agora w komunikacie. Grupa szacuje, że oszczędności z tytułu restrukturyzacji w skali roku mogą wynieść około 2-2,5 mln zł.

/ fot. Krzysztof Wierzbowski / FORUM

Agora zawarła 7 lutego trójstronne porozumienie dotyczące zwolnień grupowych pracowników. Zwolnienie zostanie przeprowadzone od 15 lutego do 16 marca 2018 r. i obejmie do 53 pracowników segmentu Druk, co stanowi około 16,3 proc. wszystkich zatrudnionych w tym segmencie.

"Na mocy porozumienia zwalniani pracownicy otrzymają wsparcie szersze niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa. Do odprawy wynikającej z przepisów prawa doliczona zostanie dodatkowa rekompensata w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia" - napisano w komunikacie Agory.

"Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu. Części pracowników, którzy pozostaną zatrudnieni w segmencie Druk podwyższone zostanie wynagrodzenie zasadnicze w związku między innymi ze zmienionym zakresem obowiązków (...)" - dodano.

Szacowana wysokość rezerwy z tytułu zwolnień grupowych, która obciąży wynik grupy Agora w I kwartale 2018 r. wyniesie około 1,6 mln zł. Grupa Agora szacuje, że oszczędności z tytułu restrukturyzacji w skali roku mogą wynieść około 2-2,5 mln zł.

Spółka przekaże ostateczne kwoty kosztów i oszczędności z tytułu przeprowadzenia zwolnienia grupowego wraz z komentarzem zarządu do raportu za I kwartał 2018 r.

mbl/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
xiven
nowoczesny biurowiec świetnie pasuje do nowoczesnej polityki i poglądów tego medium, było tak na siłę nowoczesne że aż się tą nowoczesnością zadławiło i teraz ledwo żyje...
ajwaj
To niech zwolnia na wieki > wszyscy z tego kabaretu :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki