REKLAMA

5 sposobów na zdobycie bezpiecznego linka do strony www

2014-10-03 11:46
publikacja
2014-10-03 11:46
fot. theta / thetaXstock

Pozycjonowanie stron to usługa ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Stanowi obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia z ofertą do potencjalnego klienta. Warunkiem jest jednak zaistnienie w czołówce wyników wyszukiwania Google. Jakie podjąć działania aby nie narazić się na ewentualne kary od strony wyszukiwarki?

Nie jest tajemnicą, że promocja w postaci pozycjonowania strony nie jest do końca metodą dozwoloną. Wiemy jednak, że Google sam daje wytyczne, których wdrożenie na stronie pozwala poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Mowa o tzw. optymalizacji. Główną czynnością, na jakiej opiera się pozycjonowanie jest jednak zdobywanie linków do strony. I tutaj właśnie musimy być ostrożni. Zdobywanie tzw. sztucznych linków jest zabronione i przez Google karane. Należy więc pozyskiwać je w odpowiedni sposób. Jak to zrobić?


Źródło: ThinkstockPozycjonowanie jest najlepszą metodą dotarcia do klienta z ofertą

ePR

Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozyskania wartościowych oraz bezpiecznych linków do naszej strony jest współpraca z mediami. Dla Google bardzo istotną sprawą jest tworzenie treści posiadających tzw. wartości dodane. Co to oznacza? Wyszukiwarce zależy, abyśmy tworzyli treści cenne i pomocne, dla innych jej użytkowników. Jeżeli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie przygotuj notatkę prasową bądź artykuł ekspercki, zainteresuj nim portale branżowe bądź ogólnopolskie. Poproś o publikację z odnośnikiem do swojej strony. Udostępnisz tym samym ciekawe materiały, a sam zyskasz w bezpieczny i uczciwy sposób ważny dla pozycjonowania link.

Kanały społecznościowe

Drugim obok portali i blogów, doskonałym miejscem, na dzielenie się wartościową treścią, są kanały społecznościowe. Naprawdę warto wypowiadać się nie tylko na Facebooku, czy też Google Plus. Dobrze również zamieścić link do swojej strony np. na Goldenline czy też LinkedIn. Udzielajmy się także w grupach np. o tematyce branżowej. W swoich wypowiedziach zawsze możemy załączyć odnośnik do naszej strony www, jeżeli znajduje się tam przydatna w danym temacie wiedza. 

Wzajemne rekomendacje

Ciekawą i bezpieczną formą pozyskania linka do swojej strony jest także tzw. wzajemna rekomendacja, która polega na tym, iż zaprzyjaźniony z nami właściciel innej strony, zamieszcza na niej odnośnik do naszej witryny. Pamiętajmy, że dobrze byłoby to połączyć również z pisemną rekomendacją czy jakąś inną formą współpracy.

Katalogi firm

Kolejną możliwością promocji własnej strony, a także zdobycia linków są tzw. katalogi firm. Warto przejrzeć katalogi związane z naszą branżą i zamieścić w nich informacje o naszej działalności. Jest to czynność nieco pracochłonna. Pamiętajmy jednak, że muszą to być dobrej jakości, sprawdzone katalogi. W innym wypadku możemy uzyskać efekt odwrotny.

Obecność na stronach partnerów

Prowadząc biznes z pewnością posiadamy wielu partnerów, z którymi na co dzień współpracujemy, korzystając z ich usług lub wspierając poprzez własne realizacje. Ciekawym elementem wizerunkowym w ramach zacieśnienia takiej współpracy jest zamieszczenie logotypu swoich partnerów na firmowej stronie internetowej. Poprośmy ich o to samo. Dodatkowo logotypy takie możemy podlinkować do naszej strony, dzięki czemu po raz kolejny zyskujemy bezpieczny link pozycjonujący.

Działania związane z pozycjonowaniem strony wymagają czasu i zaangażowania. Wiele osób usiłuje przeskoczyć te bariery zdobywając linki w sposób niedozwolony lub w niedozwolonych miejscach. Pamiętajmy, że tego typu czynności mogą przynieść nam efekt przeciwny do zamierzonego, czyli karę od wyszukiwarki Google, którą w wielu wypadkach trudno usunąć. Wykorzystujmy miejsca do których mamy dostęp (portale informacyjne, social media), dzielmy się wiedzą, dzięki temu nie tylko możemy zyskać wartościowe linki. Działamy także w sposób wizerunkowy, co przekłada się na zdobycie tak ważnego zaufania ze strony potencjalnego Klienta.

Dagmara Szkudlarek-Nowatkowska, Silence.pl

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Betki
Jak dla mnie to podstawą jest dobra strona internetowa. Bez tego nie ma co inwestować w poważne pozycjonowanie. Szukałem kilka dobrych dni odpowiedniej firmy na zrobienie strony. Ostatecznie wybrałem http://twojastronafirmowa.pl/ i nie do końca byłem przekonany. Na szczęście pozytywnie się Jak dla mnie to podstawą jest dobra strona internetowa. Bez tego nie ma co inwestować w poważne pozycjonowanie. Szukałem kilka dobrych dni odpowiedniej firmy na zrobienie strony. Ostatecznie wybrałem http://twojastronafirmowa.pl/ i nie do końca byłem przekonany. Na szczęście pozytywnie się zaskoczyłem.
~Karol
No i odpowiednie linkowanie zawsze będzie ważne i skuteczne tak jak opisane tu
http://serpgo.pl/blog/backlinks-w-2017-jak-je-zdobywac

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki