REKLAMA

30 tys. pracowników Amazona strajkuje we Włoszech. "Warunki pracy są nie do zniesienia"

2021-03-22 11:19
publikacja
2021-03-22 11:19
30 tys. pracowników Amazona strajkuje we Włoszech. "Warunki pracy są nie do zniesienia"
30 tys. pracowników Amazona strajkuje we Włoszech. "Warunki pracy są nie do zniesienia"
fot. REMO CASILLI / / Reuters

Poniedziałek jest dniem pierwszego we Włoszech strajku pracowników Amazona. Uczestniczy w nim ponad 30 tysięcy osób, w tym 9,5 tysiąca pracowników magazynów i 15 tysięcy kierowców. To protest przeciwko warunkom pracy, które, jak mówią, są nie do zniesienia.

Strajkujący zwrócili się do klientów z apelem, by nie kupowali nic przez cały dzień.

Stanęła cała włoska sieć sprzedaży i dostaw.

Akcję protestacyjną zorganizowały trzy związki zawodowe i jest ona, jak podkreślają, przełomowym etapem w relacjach między nimi a firmą z Seattle.

Wśród postulatów strajkujących jest poprawa warunków pracy, zapisanie jej godzin w kontraktach, skrócenie zmian kierowców i pracowników magazynów, przyznanie bonów na posiłki.

Dziennik "La Repubblica" przytacza w poniedziałek wypowiedzi pracowników włoskiej filii największego sklepu internetowego na świecie, którzy mówią o "bólu fizycznym i problemach psychologicznych" w konsekwencji pracy ponad siły.

Przed siedzibami koncernu w Genui oraz w Mediolanie, koło Varese i w Brianzy zorganizowano pikiety pracowników.

sw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
przemek_opinia
Gdzie się podziały osoby, które mówiły, że Facebook, Twitter, Google to prywatne firmy i niech robią co chcą. Widzicie do czego prowadzi monopol na rynku, tak jak tu pod postacią Amazona. Jakby wasza praca i kasa zależały od takiego Amazona i dalej Googla, Facebooka, Twiterra i dalej od razu złapalibyście się za głowę Gdzie się podziały osoby, które mówiły, że Facebook, Twitter, Google to prywatne firmy i niech robią co chcą. Widzicie do czego prowadzi monopol na rynku, tak jak tu pod postacią Amazona. Jakby wasza praca i kasa zależały od takiego Amazona i dalej Googla, Facebooka, Twiterra i dalej od razu złapalibyście się za głowę i może trochę rozumu do was doszło.
grzegorzkubik
W Polsce w Amazonach może być lepiej bo mamy niższe bezrobocie i zanosi się na spadek bezrobocia. Jak pies z kulawą nogą nie będzie chciał przyjść do Amazona to stworzą piękne warunki pracy. Zarobki są coraz lepsze a teraz chodzi o inne kwestie.
rav1932
Nie podoba się? Tam są drzwi!
Kto by chciał pracować w Amazonie? Ludzie godności trochę... Ostatnio szumne wejście do Polski ohh ahh jak super w końcu.... a prowizje dla sprzedającego to 30-40% plus samobójczy regulamin. Kto za to płaci? No wcale nie macie tego wliczone go w cenę produktu. Wspierajcie drapieżnika
Nie podoba się? Tam są drzwi!
Kto by chciał pracować w Amazonie? Ludzie godności trochę... Ostatnio szumne wejście do Polski ohh ahh jak super w końcu.... a prowizje dla sprzedającego to 30-40% plus samobójczy regulamin. Kto za to płaci? No wcale nie macie tego wliczone go w cenę produktu. Wspierajcie drapieżnika robiąc u niego zakupy a potem narzekajcie że tylko molochy na rynku, roboty nie ma tylko korpo wszwdzie a pracownika to mają za nic.
loool
Cała Europa staje się coraz bardziej roszczeniowa. Bo spróbuj zabrac górnikowi 14 - stkę albo nauczycielowi dodatek za wysługę. Już niedługo 90% zawodów zostanie zastąpiona przez technikę. Po co komu notariusz i księgi wieczyste jak jest blockchain, po co lekarz który porównuje jedynie dane wejściowe z bazą danych Cała Europa staje się coraz bardziej roszczeniowa. Bo spróbuj zabrac górnikowi 14 - stkę albo nauczycielowi dodatek za wysługę. Już niedługo 90% zawodów zostanie zastąpiona przez technikę. Po co komu notariusz i księgi wieczyste jak jest blockchain, po co lekarz który porównuje jedynie dane wejściowe z bazą danych o chorobach, po co pilot jak samolot już jest autonomiczny. Tylko elita będzie pracowała twórczo a cała reszta będzie wykonywała nikomu nie potrzebną gównopracę ( już tak jest) aby tylko mieli co robić i nie wychodzili na ulicę.
itso_nie_oddawaj_figur
''Już niedługo 90% zawodów zostanie zastąpiona przez technikę. '' ale nie w tej chwili

''Tylko >elita będzie pracowała< twórczo''

Antynomia
„Jeżeli kłamca mówi, że kłamie, to znaczy, że zawsze kłamie i nie kłamie zarazem”
źródło: https://pl.wikipedia.
''Już niedługo 90% zawodów zostanie zastąpiona przez technikę. '' ale nie w tej chwili

''Tylko >elita będzie pracowała< twórczo''

Antynomia
„Jeżeli kłamca mówi, że kłamie, to znaczy, że zawsze kłamie i nie kłamie zarazem”
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antynomia
itso_nie_oddawaj_figur odpowiada itso_nie_oddawaj_figur
Paralogizm - błędne rozumowanie prowadzące do fałszywego wniosku.
Sofizmat - sztuka „wykręcania kota ogonem”. Sofistami....byli wybitnymi myślicielami, którzy między innymi zwracali baczną uwagę na rolę słów w procesie dyskusji i argumentacji. Sposobem walki z sofizmatami jest unikanie niedomówień i wieloznaczności,
Paralogizm - błędne rozumowanie prowadzące do fałszywego wniosku.
Sofizmat - sztuka „wykręcania kota ogonem”. Sofistami....byli wybitnymi myślicielami, którzy między innymi zwracali baczną uwagę na rolę słów w procesie dyskusji i argumentacji. Sposobem walki z sofizmatami jest unikanie niedomówień i wieloznaczności, przez stosowanie definicji wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sofizmat
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paralogizm
hfjdj
Śmiechu warte takie protesty. Rzucić papier jednego dnia i tyle.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki