REKLAMA
WEBINAR

14 mld zł więcej na zdrowie. Minister pokaże szczegóły

2023-05-25 06:09
publikacja
2023-05-25 06:09

14 mld zł ma przeznaczyć resort zdrowia na zwiększenie finansowania ochrony zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem systemu szpitalnego. Szczegóły przedstawi w czwartek rano minister zdrowia Adam Niedzielski.

14 mld zł więcej na zdrowie. Minister pokaże szczegóły
14 mld zł więcej na zdrowie. Minister pokaże szczegóły
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Szef MZ 22 maja na posiedzeniu prezydium zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia zapowiedział pilne zwiększenie finansowania podmiotów medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem szpitali powiatowych. Roczny koszt nowych rozwiązań to ok 14 mld zł.

"Zaczynamy od zwiększenia liczby świadczeń w ryczałcie. Dalej zwiększymy wycenę punktu w ryczałcie i dołożymy do tego środki rekompensujące wzrost inflacji. To zapewni wzrost minimalnych wynagrodzeń od lipca, ale pozwoli też na wzrost pozostałych wynagrodzeń. Ostatnim krokiem będzie dalsze zwiększanie wycen. Przede wszystkim chodzi o chirurgię i internę” - mówił minister Niedzielski.

Ryczałt ma zostać podniesiony nie jak zazwyczaj - na koniec roku, czy też od początku nowego roku - ale od lipca. Wzrost w ryczałcie uzależniony będzie od aktywności danej placówki - im bardziej jest zaangażowana w nadganianiu długu zdrowotnego tym więcej otrzyma pieniędzy. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
"pilne (!) zwiększenie finansowania podmiotów medycznych" vs kradzież 7 mld "z leczenia" w grudniu 2022r. (zadania finansowane przez budżet na garnuszek nfz)

- czyli "wszystko mamy policzone (!)"

https://politykazdrowotna.com/artykul/7-mld-zl-na-zdrowie/935926

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki