REKLAMA
WAŻNE

mPay i MasterCard - płatności mobilne z karty płatniczej

2012-04-23 13:40
publikacja
2012-04-23 13:40

W dniu 17 kwietnia 2012 partner mPay firma MasterCard ogłosiła uruchomienie nowej, globalnej inicjatywy o nazwie Program Partnerski MasterCard Mobile Money. Polega on na umożliwieniu wykorzystania tradycyjnej karty płatniczej do płatności za towary i usługi za pośrednictwem telefonów komórkowych. Jest to również program promocyjny zachęcający posiadaczy kart płatniczych do wykonywania zdalnych płatności mobilnych za pomocą telefonów komórkowych.


W Polsce wiodącym partnerem programu jest firma mPay S.A. Spółka już w lutym 2012 uruchomiła usługę CardMobile (www.cardmobile.pl), pozwalającą użytkownikom na bezpieczne połączenie numeru telefonu z kartą płatniczą MasterCard lub Maestro. Dzięki temu połączeniu klienci mPay mają możliwość wykonywania płatności mobilnych bez potrzeby wcześniejszego doładowywania elektronicznej portmonetki mPay przelewem czy przekazem pocztowym. Nowe rozwiązanie rewolucjonizuje dostępność tradycyjnych usług mPay – zakupu przez telefon biletów komunikacji miejskiej, opłat za parkowanie, płatności w internecie, doładowań telefonów na kartę itp.

- Od wielu lat konsekwentnie dążymy do wyposażenia użytkownika komórki w dostępne w czasie rzeczywistym źródło pieniądza dla wykonywanych przez niego płatności po to, by wyeliminować potrzebę każdorazowego doładowywania konta. W 2009 roku połączyliśmy konto mPay z kontem bankowym użytkownika i umożliwiliśmy wykonywanie transakcji mobilnych klientom CitiBank. Teraz uruchamiamy kolejne udogodnienie, czyli transakcje z wykorzystaniem karty płatniczej. Przez kilka najbliższych tygodni będzie to jeszcze pośrednie zasilenie elektronicznej portmonetki, jednak wykonywane natychmiast, bezpośrednio przed wykonaniem transakcji. Od połowy maja system umożliwi wykonywanie każdej transakcji bezpośrednio w saldo karty płatniczej z zachowaniem tych samych standardów bezpieczeństwa, co przy tradycyjnych płatnościach kartą. Jestem przekonany, że wejście mPay do programu MasterCard Mobile Money wpłynie na dynamiczny wzrost dostępności płatności mobilnych dla użytkowników w Polsce. Już dziś, w kilka tygodni po uruchomieniu tej inicjatywy, obserwujemy zwiększone zainteresowanie usługą ze strony nowych użytkowników i współpracujących z nami partnerów – mówi Piotr Warsicki, Prezes Zarządu mPay S.A./ ATM
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Jimmex
fajna usługa, korzystałem jak jeszcze w Warszawie można było płacić za parkowanie przez mpay. może teraz wróci do łask i będzie można korzystać szerzej.
~marek.gadysz
Jedyny problem jaki wg mnie powinni rozwiązać, to powiązanie systemu z jakimiś uniwersalnym terminalem. Póki co bardzo użyteczny dla ludzi, którzy korzystają z usług pierwotnych czyli parkowania, kupowania biletów w mpk, albo doładowują telefon, ale widać, że celują szerzej więc chwilę jeszcze poczekam.
~rafal0s
chyba miałeś na myśli - płatności przez mpay a nie zakupy, ale rzeczywiście dużo fajnych akcji prowadzą. dobrze, że wreszcie wdrożyli bezpośrednie połączenie z kartą płatniczą.
~Calejon
Od niespełna pół roku mam konto w mPay i praktycznie co chwila jest jakaś promocja, albo na doładowania, albo na zakupy. Dla mnie platforma na 5 :)

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki