REKLAMA

Morawiecki uziemiony. Powodem jest strajk

2019-05-16 08:58, akt.2019-05-16 09:54
publikacja
2019-05-16 08:58
aktualizacja
2019-05-16 09:54

Czwartkowy wylot premiera Mateusza Morawieckiego do Brukseli opóźnia się z powodu strajku kontrolerów ruchu lotniczego w Brukseli. Premier wystartował po 3,5 godz. 

/ fot. Krystian Maj / KPRM / Flickr

Szef rządu miał wylecieć do Brukseli po godz. 8. Samolot nadal jednak czeka na płycie lotniska. Wystartować można było dopiero po 3 i pół godzinach. 

Powodem opóźnienia był strajk kontrolerów ruchu lotniczego w Brukseli. Jak podało tamtejsze lotnisko na Twitterze - strajk ma trwać w czwartek od godz. 9.30 do 13.

Mateusz Morawiecki w Brukseli ma wziąć udział w debacie dotyczącej przyszłości opodatkowania w UE, w seminarium - Partnerstwo Wschodnie po 2020 roku oraz w inauguracji centrum Business & Science Poland. 

Bruksela zamknięta dla samolotów

Centrum kontroli lotów w Brukseli jest w czwartek zamknięte do godz. 13 z powodu akcji protestacyjnej - poinformowało tamtejsze lotnisko. Loty są odwoływane i opóźniane.

"Spodziewamy się poważnego wpływu na pasażerów i loty z lotniska w Brukseli w tym czasie. W konsekwencji opóźnienia, późniejsze przyloty i odwołane loty mogą wystąpić przez cały dzień" - napisało w swoim komunikacie lotnisko w Brukseli.

Port apeluje, by pasażerowie, których loty zostały odwołane, nie przyjeżdżali na lotnisko. Mają się oni kontaktować ze swoją linią lotniczą w celu uzyskania dalszych informacji.

Strajk ma również wpływ na położone 70 km od Brukseli lotnisko tanich linii w Charleroi. Tam również odwołano loty. Kontrolerzy strajkują z powodu zbyt dużego obciążenia pracą.

Kopcińska: staramy się zmienić trasę lotu

Kopcińska powiedziała w TVP Info, że premier miał kłopoty z dotarciem do Brukseli ze względu na strajk kontrolerów lotów w Belgii. "Staramy się tak umożliwić zmianę trasy lotu, żeby premier dotarł, bo w Brukseli (jest) ważny wykład nt. polskich doświadczeń w walce o uszczelnianie VAT i CIT" - podkreśliła.

Według rzeczniczki rządu premier ma też otworzyć przedstawicielstwo polskich firm w Brukseli, "dla tych wszystkich, którzy chcą otworzyć działalności gospodarczą w Brukseli". Szef rządu miał też spotkać się z jednym z wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej. "Miejmy nadzieję, że do tej wizyty dojdzie" - powiedziała Kopcińska. 

Okazuje się, że się udało. O godz. 11.30 samolot premiera wystartował.

autor: Rafał Białkowski, Karol Kostrzewa

stk/ ndz/ ap/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
fbi_survelliance_van
W Brukseli nie ma dnia, żeby ktoś nie protestował. Słowo daję, nie wiem po co jest to miasto, i dlaczego jest to miasto. Jego symbolem, oprócz nudnej architektonicznie i megalomańskiej dzielnicy europejskiej, jest Pałac Sprawiedliwości - olbrzymi kloc, zamówiony przez rzeźnika Afryki, króla Leopolda I, który jest w bez W Brukseli nie ma dnia, żeby ktoś nie protestował. Słowo daję, nie wiem po co jest to miasto, i dlaczego jest to miasto. Jego symbolem, oprócz nudnej architektonicznie i megalomańskiej dzielnicy europejskiej, jest Pałac Sprawiedliwości - olbrzymi kloc, zamówiony przez rzeźnika Afryki, króla Leopolda I, który jest w bez przerwy w remoncie od lat 80. Oznacza to, że jeśli ktoś urodził się w latach 80., jeszcze nigdy nie miał okazji zobaczyć gmachu bez rusztowania wokół fasady. I co powiedzie, wielbiciele Barei?
antek10
U nas strajki trwają tygodniami. Bez sensu.
ajwaj
No i OK :)
mniej obciachu, niech nie wylazi z tego samolotu
lelo1949
Kto ty jesteś ?uja mała?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki