REKLAMA

Whatsapp przestał działać na starszych smartfonach

2020-02-03 10:39
publikacja
2020-02-03 10:39

Komunikator internetowy WhatsApp nie działa już na starszych smartfonach. Aplikacja nie jest obsługiwana na urządzeniach z systemami starszymi niż Android 2.3.7 i iOS 8 – informuje portal bbc.com.

fot. Dado Ruvic / / Reuters

Zakończenie wsparcia dla starszych smartfonów nastąpiło 1 lutego. To efekt uboczny wzmocnienia bezpieczeństwa danych użytkowników aplikacji. Z tego względu niektóre starsze smartfony, np. iPhone 4, który obsługuje jedynie system iOS 7 nie będą w stanie uruchomić aplikacji.

Pierwsze ograniczenia w obsłudze aplikacji, związane ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa, Whatsapp wprowadził w 2016 r. Od 1 stycznia 2020 r. z komunikatora nie mogą korzystać z kolei użytkownicy telefonów wyposażonych w system Windows 10.

Użytkownicy Whatsappa posiadający nowsze systemy operacyjne w swoich smartfonach, powinni zaktualizować aplikację. Pozostali, aby korzystać z komunikatora będą musieli zmienić telefon lub przenieść się na inny komunikator.

Skala problemu nie jest jednak zbyt duża. Zmiany mogą dotknąć kilku milionów osób spośród ponad 2 mld użytkowników Whatsappa.

MKZ

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
dziobap
Skuteczny sposób na wymuszenie zakupu nowego sprzętu. Patrz ten sprzęt się nie psuje, jest niezawodny! Super, ale cóż z tego skoro kluczowe aplikacje przestają być "wspierane" na twoim sprzęcie...
kamilgo
Pomijając, że smartfony z systemem windows phone też przestały być wspierane i bezużyteczne jeśli chodzi o Whatsappa. Ale tam liczba pewnie też jest pomijalna?!
Świat aplikacji i sprzętu jest bardzo zepsutą branżą. Wciskają nam sprzęt i aplikację do tego sprzętu a po chwili kończy się wsparcie i możesz sobie
Pomijając, że smartfony z systemem windows phone też przestały być wspierane i bezużyteczne jeśli chodzi o Whatsappa. Ale tam liczba pewnie też jest pomijalna?!
Świat aplikacji i sprzętu jest bardzo zepsutą branżą. Wciskają nam sprzęt i aplikację do tego sprzętu a po chwili kończy się wsparcie i możesz sobie taki sprzęt wsadzić... każdy wie gdzie, do schowka na wieczne zapomnienie. A my się na to zgadzamy kupując ten sprzęt a później kolejne wersje, bo stare już nie działają. Nie działają ale już nie ze starości a z powodu dezaktualizacji! Niech i tym zajmie się UE.
wizytator
Kilka milionów nowych smartfonów już czeka.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki