REKLAMA

Weekendowe przerwy w bankach. Może przydać się gotówka

2020-01-10 12:10, akt.2020-01-10 15:01
publikacja
2020-01-10 12:10
aktualizacja
2020-01-10 15:01

Prace konserwacyjne, modernizacyjne lub serwisowe. Choć znane są pod kilkoma pojęciami, to dla klientów oznaczają przede wszystkim jedno – utrudnienia w korzystaniu z usług bankowych. Sprawdziliśmy, w których bankach można się spodziewać w ten weekend problemów.

Prace w ten weekend zapowiedziały następujące marki bankowe: Bank Pocztowy i EnveloBank, ING Bank Śląski, neoBank, Nest Bank oraz Volkswagen Bank.

fot. lucadp / / Shutterstock

Bank Pocztowy i EnveloBank

W niedzielę w nocy (12 stycznia 2020 r.) klienci Banku Pocztowego oraz jego internetowej marki EnveloBanku nie będą mogli korzystać z ich usług w pełnym wymiarze. Bank zapowiada na swojej stronie internetowej, że od godz. 2.00 do godz. 6.00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do m.in. bankowości internetowej Pocztowy24 i bankowości internetowej oraz mobilnej EnveloBanku. Prace modernizacyjne będą miały również wpływ na przyjmowanie wniosków o otwarcie kont, obsługę formularzy kontaktowych oraz obsługę produktów w Call Center.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe zapowiada także ING Bank Śląski. W nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 stycznia) od godz. 1.00 do godz. 2.00 klienci mogą spotkać się z problemami w korzystaniu z systemu Moje ING w wersji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych Płać z ING oraz wypłat z bankomatów. Wśród niedostępnych usług bank wymienia również aktywowanie kart oraz nadawanie kodów PIN, możliwość zamówienia karty Mastercard w telefonie, przypisanie telefonu do karty Mastarcard w telefonie, dodanie karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Apple Pay oraz Google Pay, zlecenie przelewu z rachunku karty kredytowej.

neoBank

Posiadacze rachunków w neoBanku (Wielkopolski Bank Spółdzielczy) mogą spodziewać się utrudnień w obsłudze kart płatniczych oraz bankomatów w niedzielę (12 stycznia) między godz. 2.00 a godz. 6.00. W tym czasie bank zaplanował prace konserwacyjne.

Nest Bank

Kolejnym bankiem, który informuje o możliwych problemach w niedzielę (12 stycznia) jest Nest Bank. Płatności dokonane kartą w internecie między godz. 2.00 a godz. 6.00 mogą nie zostać zrealizowane. 

Volkswagen Bank

Informatycy Volkswagen Banku zajmą się systemami banku już dziś, w piątek (10 stycznia). Od godz. 19.00 do godz. 0.00 dostęp do rachunków przez internet oraz telefon może nie być możliwy. Korzystający z usług Volkswagen Banku powinni być również przygotowani na utrudniony dostęp do zgromadzonych środków za pośrednictwem kart płatniczych.

Uwaga na przeciągające się awarie

W piątkowe przedpołudnie (10 stycznia) niektórzy klienci ING Banku Śląskiego, mBanku oraz Santander Banku Polska mogli napotkać na utrudnienia w korzystaniu z usług bankowości internetowej. O aktualnym stanie poszczególnych awarii informujemy w artykule pod tym adresem

MDe

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki