Wczoraj CARCADE dziś GETIN Leasing

Firma Carcade SA, jedna z prężniej działających firm na polskim rynku usług leasingowych, od 15 lutego funkcjonuje pod nazwą GETIN Leasing SA. Zmiana jest wynikiem przejęcia części akcji firmy Carcade przez Getin Holding. Do grupy należy m.in.: GETIN Bank (dawniej GBG) z siedzibą w Katowicach. Ostatnio dołączyły również: Powszechny Dom Kredytowy (pośrednictwo kredytowe) oraz RB Expert (pośrednictwo ubezpieczeniowe).

- Długoletnia tradycja na rynku usług leasingowych w połączeniu z wiedzą i kapitałem członków grupy Getin Holding, pozwolą nam zaoferować jeszcze lepsze warunki finansowania. Nowy potencjał tkwiący w GETIN Leasing oznacza większe możliwości rozwoju naszych usług, zgodnie z potrzebami rynkowymi. To również łatwiejszy dostęp do naszej oferty. Oprócz 15 oddziałów GETIN Leasing, nasze usługi świadczyć będą także placówki GETIN Banku. Już dziś to ponad 70 przedstawicielstw na terenie całego kraju. Wraz z nazwą GETIN Leasing oferujemy nowoczesność, stabilność, kompleksowość oraz nową jakość na rynku usług leasingowych. - mówi Rafał Gulka, Prezes Zarządu GETIN Leasing SA.

GETIN Leasing SA (dotychczasowe Carcade S.A.) rozpoczęła działalność na rynku usług finansowych w 1997 roku jako Carcade Leasing SA. Po zmianie nazwy firmy w styczniu 2002 roku, spółka przez okres 3 lat prowadziła działalność jako Carcade SA. W lutym 2005 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na GETIN Leasing SA. W ofercie firmy znajdują się usługi leasingowe na środki transportu, maszyny i urządzenia, motocykle, wózki widłowe, sprzęt medyczny oraz inne środki trwałe niezbędne do poprawnego funkcjonowania każdej firmy.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.