REKLAMA

Wczesne wykrycie objawów raka nerki to duża szansa na wyleczenie

2009-05-19 17:42
publikacja
2009-05-19 17:42
W Centrum Onkologii w Warszawie zorganizowano spotkanie edukacyjne dla pacjentów chorych na ten typ nowotworu. Pacjenci mogli dowiedzieć się jakie są najnowsze i najskuteczniejsze metody leczenia oraz jak sobie radzić z chorobą i jak o niej rozmawiać.

W nowotworach nerki bardzo ważne jest, by pacjent nie zlekceważył pierwszych objawów choroby, jakim jest na przykład krwiomocz.  Jak podkreślił doktor Roman Sosnowski z kliniki nowotworów układu moczowego Centrum Onkologii  rak nerki wcześnie wykryty jest wyleczalny. Warunkiem jest rozpoznanie wczesnych objawów i poddanie się diagnostyce, na przykład badaniu USG.

Jednym z organizatorów spotkania było Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator". Tadeusz Włodarczyk - prezes Stowarzyszenia podkreślił, że coraz więcej mężczyzn przychodzi na takie spotkania. Wcześniej, do Stowarzyszenia telefonowały głównie kobiety: żony, córki, wnuczki i pytały o możliwość uczestnictwa lub prosiły o informacje.

Spotkanie edukacyjne odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu Walki z Chorobami Układu Moczowo-Płciowego.

 
Źródło:IAR
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~gladiator
Wychodząc na przeciw licznym zapytaniom w sprawie chorób nowotworowych nerek, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” zainicjowało i zorganizowało w dniu 22 marca 2016 r. o godzinie 14.30 w Ratuszu Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, przy ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego), Sympozjum poświęcone Wychodząc na przeciw licznym zapytaniom w sprawie chorób nowotworowych nerek, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” zainicjowało i zorganizowało w dniu 22 marca 2016 r. o godzinie 14.30 w Ratuszu Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, przy ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego), Sympozjum poświęcone chorobom nowotworowym nerek zatytułowane „Nowotwory nerek bez tajemnic„. Partnerem merytorycznym zaś jest Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Sekcja Urologii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki