REKLAMA
WEBINAR

Warunki w wezwaniu na Ferro nie zostały spełnione

2016-04-21 15:42
publikacja
2016-04-21 15:42

Warunki w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Ferro nie zostały spełnione - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BZ WBK. Nie złożono zapisów na sprzedaż minimalnej liczby akcji. Wzywająca Palmyra nie kupi akcji.

"Wzywający niniejszym informuje, że do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w ramach wezwania, tj. do dnia 20 kwietnia 2016 r. włącznie nie ziściły się warunki określone w pkt. 25 treści wezwania, tj. w okresie przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji w ramach wezwania nie zostały złożone zapisy na sprzedaż minimalnej liczby akcji" - napisano w komunikacie.

Aby warunek został spełniony, minimalna liczba akcji, na którą złożono zapisy, musiałaby wynieść 16.994.124, co stanowiło 80 proc. ogólnej liczby akcji spółki.

"W związku z powyższym wzywający nie podjął decyzji o nabyciu akcji w ramach wezwania" - napisano w komunikacie.

Palmyra wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji spółki Ferro na początku lutego. Wtedy zaproponowano 10,5 zł za papier. W kwietniu cena została podniesiona do 11,3 zł.

Przyjmowanie zapisów rozpoczęło się 25 lutego. W drugiej połowie marca DM BZ WBK informował, że zapisy w wezwaniu zostały wydłużone do 20 kwietnia 2016 r. Jako powód przedłużenia terminu podano oczekiwanie na uzyskanie zgód wszystkich właściwych organów antymonopolowych w Polsce, Rumunii oraz Ukrainie na nabycie akcji. W kwietniu ten warunek został spełniony.

Wzywający zobowiązuje się kupić akcje pod warunkiem, że zapisami zostanie objętych przynajmniej 80 proc. wszystkich akcji. (PAP)

pif/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki