REKLAMA

W zakładach Wieltonu w Wieluniu 7 przypadków koronawirusa

2020-09-07 14:10
publikacja
2020-09-07 14:10
fot. Tomasz Pikula / Puls Biznesu

W zakładach Wieltonu w Wieluniu obecnie jest 7 przypadków koronawirusa, 11 osób przebywa na kwarantannie, 139 osób wyzdrowiało - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Dwa tygodnie temu zakład w Wieluniu informował o 64 przypadkach koronawirusa, 108 osobach na kwarantannie i 81 ozdrowieńcach.

"Sytuacja wydaje się stabilizować. Niemal codziennie mamy pozytywne informacje o kolejnych ozdrowieńcach wśród naszej załogi. Nie możemy jednak tracić czujności. Musimy pamiętać o przestrzeganiu procedur i stale monitorować sytuację" - powiedział wiceprezes Wieltonu Piotr Kuś.

W drugim tygodniu sierpnia, w zakładach Wieltonu trwała coroczna przerwa techniczna. Zbiegła się ona w czasie ze wzrostem zidentyfikowanych przypadków pracowników spółki zarażonych COVID-19 oraz zakwalifikowaniem powiatu wieluńskiego do tzw. czerwonej strefy. Okres przerwy został wykorzystany na przeprowadzenie 1.200 testów przesiewowych pracowników. Ponadto, od początku pandemii, Wielton przeprowadził ponad 500 komercyjnych testów wśród zatrudnionych w Wieltonie.

Powiat wieluński jest jednym z powiatów, które znalazł się w sierpniu w tzw. czerwonej strefie w związku z dużym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w sierpniu dodatkowe obostrzenia dla tych powiatów.

Wielton zajmuje się produkcją naczep, przyczep i zabudów. W skład grupy, oprócz zakładów w Wieluniu, wchodzi m.in. producent naczep i przyczep do ciężarówek Fruehauf we Francji, niemiecki producent wywrotek i pojazdów specjalistycznych Langendorf oraz montownia Wielton Russia i włoska Viberti Rimorchi. Od września 2018 roku do grupy dołączył także producent naczep na rynku brytyjskim Lawrence David.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki