W tym kraju nie kupisz papierosów w Lidlu

Do 2022 r. Lidl ma zamiar wycofać ze sprzedaży papierosy oraz inne wyroby tytoniowe. Decyzja jak na razie dotyczy jedynie sklepów w Holandii. Niewykluczone jednak, że podobne działania zostaną wprowadzone w innych krajach, w których działa sieć dyskontów – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

(fot. REUTERS/Leonhard Foeger / FORUM)

Holenderski Lidl już w ubiegłym roku rozpoczął proces odzwyczajania swoich klientów od papierosów. Do ograniczenia sprzedaży wyrobów tytoniowych miało przyczynić się m.in. umieszczenie ich w strefach poza zasięgiem wzroku kupujących.

Jak tłumaczy rzeczniczka Lidla w Holandii, decyzja sieci to odpowiedź na panujące w kraju trendy – Holendrzy coraz chętniej rzucają palenie. – Nie chcemy przeciwdziałać temu trendowi, dlatego logicznym krokiem jest wycofanie papierosów ze sprzedaży – tłumaczy przedstawicielka firmy.

Lidl stanie się więc pierwszą siecią sklepów spożywczych w kraju, która zrezygnuje ze sprzedaży papierosów. Póki co w jego ślady nie mają zamiar iść inne tego typu placówki – sieci Jumbo oraz Albert Heijn nie mają w planach wycofania wyrobów tytoniowych. Rzucenie palenia zapowiedziały jednak dwie holenderskie sieci drogeryjne: Trekpleister i Kruidvat.

Jeszcze w zeszłym roku były już minister zdrowia Martin van Rijn podjął decyzję, że do 2020 r. sklepy będą musiały przestać umieszczać papierosy w miejscach widocznych dla klientów (do 2022 r. w przypadku stacji benzynowych i kiosków). Wyjątkiem od reguły mają być sklepy specjalistyczne.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 szajjjba

Niech zastąpią je zielonymi, bardziej śmiesznymi fajkami ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne