W szwedzkim Ystad rozpoczęto budowę nowych przystani promowych

2019-05-09 14:49
publikacja
2019-05-09 14:49

W szwedzkim porcie Ystad oficjalnie zainaugurowano budowę nowych przystani promowych. Budowa dwóch nabrzeży i falochronu ma się tam zakończyć przed końcem 2020 r. Według szwedzkiego portu przedsięwzięcie to odpowiedź na wzrost ruchu do i z Polski.

/ fot. Hussein El-alawi Sydsvenskan TT /

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski i przewodnicząca zarządu Ystad Kristina Bendz symbolicznym wbiciem szpadli rozpoczęli nowy projekt budowlany w tamtejszym porcie - wynika z komunikatu agencji Tabasco Media Communication przesłanego w czwartek.

To część unijnego projektu pod nazwą "Modernizacja ładowności i tankowania LNG, połączenie morskie Świnoujście - Ystad". Oprócz budowy dwóch nowych przystani promowych, przedsięwzięcie obejmuje statek napędzany skroplonym gazem ziemnym dla polskiego przedsiębiorstwa żeglugowego Polferries oraz statek do tankowania skroplonego gazu ziemnego dla portu w Świnoujściu.

"Ta ceremonia umieszczenia kamienia węgielnego potwierdza znaczenie portu Ystad w Szwecji i na arenie międzynarodowej" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes portu w Ystad Bjorn Bostrom. "Wspólnie z gośćmi reprezentującymi zarówno politykę, jak i biznes, zebraliśmy się, aby uczcić początek naszego długo oczekiwanego projektu budowlanego" - dodał.

"Odnotowaliśmy znaczący wzrost ruchu towarowego i pasażerskiego do i z Polski, a prognozy wskazują, że liczby te będą tylko rosnąć. Dlatego tak ważne jest, abyśmy mogli zwiększyć przepustowość portu i będziemy teraz kontynuować prace nad poprawą dostępu do portu w głębi lądu" - powiedział Bostrom. 

autor: Kacper Reszczyński

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Terminal LNG w Świnoujściu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki