REKLAMA

W czasie upałów pracodawca ma dodatkowe obowiązki

2013-06-18 06:12
publikacja
2013-06-18 06:12

Do Polski napłynęły gorące zwrotnikowe masy powietrza i upały będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. W tym czasie pracodawcy mają obowiązek chronić swoich pracowników. Praca w wysokich temperaturach może doprowadzić do odwodnienia organizmu a nawet do udaru cieplnego.

Pracodawca nie musi instalować klimatyzacji » Pracodawca nie musi instalować klimatyzacji

Zatrudnieni muszą mieć dostarczane bezpłatne zimne napoje w ilości zaspokajającej ich potrzeby - wyjaśnia rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska. Pracodawca musi tez zadbać o to, by okna zabezpieczone były na przykład roletami a także utrzymywać w czystości i sprawności urządzenia klimatyzacyjne. Takie niekonserwowane urządzenia mogą stać się siedliskiem bakterii o nazwie legionella, która może wywoływać ostre zapalenie płuc. Klimatyzacja nie może też powodować przeciągów ani wyziębienia pomieszczeń a strumień powietrza nie może być skierowany bezpośrednio na stanowisko pracy - zwraca uwagę Danuta Rutkowska.

Zgodnie z prognozami synoptyków wysokie temperatury powietrza sięgające 30 a nawet powyżej 30 stopni Celsjusza mają nam towarzyszyć do końca tygodnia. W drugim tygodniu, od 24 czerwca ma nastąpić lekkie ochłodzenie, które potrwa do 26 czerwca. Później temperatura znów będzie rosnąć.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/pbp

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Pancio
Jak w korei bez praw za to z obowiazkami i nadgodzinami, za miske ryżu zapierdalać
~samotna
pracodawca nie ma zadnych obowiazkow to tylko pisanie a PIP coz pozostawie bez komentarza sama zawiadomilam w,w instytucje ze pracujemy na czarno za 800 zl mc , przyjechali dyrektor wszedl i powiedzial kontrol ci co bez umowy za brame godzina 11 pracownicy wychodzili oficjalnie nikt nie zapytal gdzie o tej porze a ja dostalam odpowiedz pracodawca nie ma zadnych obowiazkow to tylko pisanie a PIP coz pozostawie bez komentarza sama zawiadomilam w,w instytucje ze pracujemy na czarno za 800 zl mc , przyjechali dyrektor wszedl i powiedzial kontrol ci co bez umowy za brame godzina 11 pracownicy wychodzili oficjalnie nikt nie zapytal gdzie o tej porze a ja dostalam odpowiedz ze w czasie kontroli nie natrafiona ma moje imie i nazwisko , pytam tylko jak mogli trafic na moje dane skoro nie ma zadnych umow , jaki wniosek otoz bardzo prosty pracodawca ma kase i uklady a my mamy jedno prawo robic i milczec
~pracodawca
12h bez wody i ogień niewolnicy za kieliszek wódki
~przcownica
My oczywiście dostajemy wodę 1,5 litra na 6 osób na dyżur 12 godzinny to jest śmiechu warte
~zorro
konkrety.jakie są obowiązki pracodawcy wobec osób pracujących na zewnątrz pomieszczeń.
~stas00
Dlatego zatrudniają na umowę zlecenie albo na jeszcze lipniejszą umowę o dzieło.Bez żadnych obowiązków tylko w pizde i na gaz bez urlopów i składek -bo w dzisiejszych czasach najtrudniej ma pracodawca z 3 samochodami w garażu i 4 willami.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki