REKLAMA

W Wiedniu ponad 40 tys. ludzi protestowało przeciwko lockdownowi

2021-12-04 18:07
publikacja
2021-12-04 18:07
W Wiedniu ponad 40 tys. ludzi protestowało przeciwko lockdownowi
W Wiedniu ponad 40 tys. ludzi protestowało przeciwko lockdownowi
fot. : LISI NIESNER / / Reuters

Ponad 40 tys. przeciwników obowiązującego w Austrii od 22 listopada ogólnokrajowego lockdownu oraz zapowiadanego obowiązku szczepień przemaszerowało w sobotę ulicami Wiednia - poinformowała policja.

Demonstranci manifestowali swój sprzeciw wobec rządowej strategii walki z pandemią Covid-19, niosąc transparenty z hasłami przeprowadzenia w kraju nowych wyborów. "Jestem tu, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec przymusowych szczepień. Chcę poszanowania praw człowieka, których łamanie w Austrii musi zostać powstrzymane" - powiedział jeden z protestujących.

Według policji, w kontrdemonstracji uczestniczyło około 1,5 tys. osób.

Do zabezpieczenia protestów w stolicy Austrii wysłano około 1200 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, którzy mieli przypominać uczestnikom marszu o obowiązku noszenia maseczek i wystawiać mandaty tym, którzy obowiązek ignorowali. Przeciwko osobom, które w kierunku policjantów rzucały fajerwerki, użyto gazu pieprzowego.

W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19 austriackie władze 22 listopada przywróciły w kraju lockdown oraz poinformowały o przewidzianym na luty nakazie szczepień. Parlament Austrii podjął w tym tygodniu decyzję o przedłużeniu lockdownu, który potrwa łącznie 20 dni. Rząd przyznał, że jest to ostateczny okres obowiązywania blokady.

W Austrii od początku pandemii odnotowano 1,2 mln przypadków zakażeń koronawirusem, z których 12 tys. zakończyło się śmiercią. Od wprowadzenia lockdownu średnia dzienna liczba zakażeń zaczęła spadać - podał Reuters.

jbw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (9)

dodaj komentarz
dididif
Międzynarodówka komunistyczna (tzw. zieloni globaliści) ma rozpisane wszystkie scenariusze na trzysta lat do przodu. W stylu mao jadą z bolszewickim totalitaryzmem na cały świat, a kiedy już ludzie wyjdą bronić życia i wolności na barykady, wtedy wprowadzą stan wojenny na całej Ziemi i ogłoszą rządy dyktatury, rządu Międzynarodówka komunistyczna (tzw. zieloni globaliści) ma rozpisane wszystkie scenariusze na trzysta lat do przodu. W stylu mao jadą z bolszewickim totalitaryzmem na cały świat, a kiedy już ludzie wyjdą bronić życia i wolności na barykady, wtedy wprowadzą stan wojenny na całej Ziemi i ogłoszą rządy dyktatury, rządu światowego. Nie liczą się już z niczym i nikim, będą wielkie czystki i rzezie na wszystkich kontynentach. By najzieleńszym z zielonych żyło się lepiej.
pstrzezek
W każdym kraju jest podobnie. W obecnej sytuacji wystarczy iskra żeby to wszystko pier… nęło. I nie mówię tu o zakażeniach ale frustracji ludzi. Niezaszczepieni są wkurzeni nakazem szczepień. Zaszczepieni mimo że przyjęli preparat dalej są traktowani tak jak wcześniej. Nie czuję tutaj happy endu
trollmaster
a jak mieliby być traktowani, jakoś specjalnie?
brak podstaw.
jaho31
wystarczy, że test wykaże COVID i już przyczyną śmierci jest wirus
białe kitle żyją z tego wirusa jak pączki w maśle więc się nie dziwmy, że to będzie jeszcze długo trwało
obciąć dodatki za prace przy tym wirusie i wszystko wróci do normy
są przecież szczepionki, które w pełni chronią prze wirusem,
wystarczy, że test wykaże COVID i już przyczyną śmierci jest wirus
białe kitle żyją z tego wirusa jak pączki w maśle więc się nie dziwmy, że to będzie jeszcze długo trwało
obciąć dodatki za prace przy tym wirusie i wszystko wróci do normy
są przecież szczepionki, które w pełni chronią prze wirusem, czyż nie?
carlito1
12 000 z 1 200 000 to 1 %>.... Toż faktycznie straszna zaraza... Już pomijam ile z tych ludzi i tak by zaraz umarło z rakiem czy inna choroba ... Wiek też już pomijam.....
Zauważyliście, że nie ma już "pacjent miał choroby współistniejące"???? Źle to widocznie brzmiało i psuło nakręcanie strachu
xiven
ludzie którzy mają odwagę podejmować "trudne" decyzje, muszą się upewnić że mają również dodatkowy zapas tej odwagi aby zażyć ampułkę z cyjankiem, numer z ucieczką do argentyny może dzisiaj nie wypalić

zobaczymy czy mają tej odwagi tyle co ich dziadkowie
henk54
Mam wrażenie że politycy w wielu krajach chcą koniecznie zobaczyć co się stanie jak rozwścieczą ludzi do granic możliwości. Któryś z nich się w końcu doigra i będzie zdziwienie.
grzegorzkubik
W Polsce w Katowicach było 60 tyś i jakby co może być 100 tys. lub więcej. PIS na pewno to widzi.
pstrzezek
Jedyne co PiS widzi to słupki poparcia. Zrobi wszystko by je utrzymać

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki