REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

W Oświęcimiu powstanie Europejskie Centrum Romów

2009-04-07 17:00
publikacja
2009-04-07 17:00
Jego siedziba stanie tuż nad rzeką Sołą, na miejskich plantach. O budowę centrum od kilku lat zabiegało Stowarzyszenie Romów w Polsce. Do nowego budynku zostaną przeniesione jego zbiory i archiwa stowarzyszenia, gdyż obecne pomieszczenia są za małe.

Prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski podkreśla, że Centrum ma być przede wszystkim instytucją kulturalną. Oprócz stałej ekspozycji będą się tam odbywać seminaria, pokazy filmów, koncerty oraz warsztaty muzyczne i edukacyjne. Centrum ma być otwarte na społeczność lokalną, aby mogła ona lepiej poznać kulturę Romów.

Aby jednak Centrum mogło powstać, radni Oświęcimia muszą zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jak zapowiada prezydent miasta Janusz Marszałek, nie powinno być z tym problemów. Jego zdaniem, Centrum to dla Oświęcimia szansa na nowych turystów, którzy będą się mogli zapoznać z dziejami i kulturą Romów. Budowa Centrum potrwa około trzech lat.
Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki