REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

W Kambodży aresztowano rosyjskiego oligarchę

2013-01-05 13:51
publikacja
2013-01-05 13:51
W Kambodży aresztowany został Siergiej Połonski. Rosyjski oligarcha z rynku nieruchomości spędzał święta w tym azjatyckim państwie.

Według jednej z wersji miliarder wraz z dwójką innych Rosjan spędzał Nowy Rok na niezamieszkałej wyspie w Kambodży. Na turystów zwrócili uwagę wojskowi gdy ci zaczęli puszczać fajerwerki. Według innej wersji Rosjanie zostali aresztowani gdyż kazali skakać do morza marynarzom statku, który ich przewoził.

Rosyjski konsul w Kambodży poinformował dziś, że areszt biznesmena został przedłużony na czas nieokreślony. Siergiej Połonski kojarzony jest z budową moskiewskiego centrum biznesowego Rada Federacji. Planowano, że wieżowiec zostanie oddany do użytku w 2010 roku, będzie mieć 506 metrów wysokości i stanie się najwyższym budynkiem w Europie. Z powodu kryzysu finansowego jego budowa uległa spowolnieniu. Połonski dał się też poznać z nietypowego zachowania. Pięć lat temu kazał powyrzucać wszystkie faksy w swojej firmie twierdząc, że nie wpływają na efektywność pracy . Połonski zamierzał też polecieć w kosmos jako turysta.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/sk

Źródło:IAR
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki