REKLAMA

Unia zatwierdziła nowe etykiety na żywność

2011-07-07 05:00
publikacja
2011-07-07 05:00
Opakowania produktów żywnościowych maja być bardziej czytelne i zawierać informacje dla konsumentów. Projekt dyrektywy w tej sprawie zatwierdził Parlament Europejski.

Nowe przepisy mają zapewnić, konsumentom lepszą informację, co pomoże im w dokonywaniu wyborów podczas zakupów. Nowe przepisy wpłyną na ograniczenie biurokracji co zdaniem posłów będzie pożyteczne również dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, które stanowią ponad 80% europejskiego sektora spożywczego.

Zawartość energetyczna produktu, jak również zawartość tłuszczu, tłuszczów nasyconych, węglowodanów, cukrów, białek i soli będą wyraźnie widoczne na opakowaniach.

Przepisy zagwarantują, że etykiety staną się bardziej czytelne, co ma ułatwić konsumentom odnalezienie potrzebnych informacji podczas robienia zakupów. Mają również na celu zapewnienie, iż konsumenci nie będą wprowadzani w błąd poprzez opakowania zawierające motywy graficzne nie mające związku z produktem.

Nowa dyrektywa ma także za zadanie modernizację, uproszczenie i ujednolicenie zasad etykietowania żywności w całej Unii Europejskiej.

IAR

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki