Ukraina pozwana w sprawie katastrofy boeinga

Matka niemieckiego obywatela, który zginął w zestrzelonym nad Donbasem boeingu, rozpoczęła batalię sądową z Ukrainą. Kijów został pozwany przed Europejski Trybunał Praw Człowieka za to, że nie zamknął przestrzeni powietrznej nad terenem, gdzie toczyły się walki z wspieranymi przez Rosję separatystami.

Kijów został pozwany przed Europejski Trybunał Praw Człowieka (fot. REUTERS/Samsul Said / FORUM)

Matka ofiary lotu MH17 domaga się od Ukrainy 800 tysięcy euro zadośćuczynienia za śmierć dziecka - donosi gazeta Bild. Pozew miał trafić do Strasburga w zeszły tygodniu. Według skarżącej, ukraińskie władze mimo świadomości zagrożenia, nie przekierowały lotów cywilnych znad swojego terytorium, bo nie chciały tracić wpływów za korzystanie przez linie lotnicze z przestrzeni powietrznej.

Tymczasem wrak boeinga ma wkrótce trafić do Holandii, która prowadzi międzynarodowe śledztwo w tej sprawie. Jednym z jego wątków jest także kwestia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą i decyzji o jej dostępie dla lotnictwa cywilnego.

Elementy boeinga były zbierane od 16 listopada. Teraz czekają na transport na zachód. Wczoraj do Holandii przyleciał samolot z 6 trumnami ze szczątkami ofiar katastrofy z 17 lipca. Wtedy zginęło w sumie 298 osób. 289 z nich zostało zidentyfikowanych. Większość - 196 było obywatelami Holandii.


IAR/Bild/themalaymailonline.com&government.nl/łp/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 ~ekonom

Ten zestrzelił kto odniósł korzyści z tego zbrodniczego aktu. W tym przypadku separatyści i Rosjanie ponieśli ogromne straty w przeciwieństwie do banderowców rządzących Kijowem. Mentalność i moralność banderowców jest typowo plemienna (Kali ukraść krowę to być dobra czyn) czemu dali kiedyś wyraz w ludobójstwach Wołynia i Podola

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~Grzechu_comeback

oooooo to już TRZECIA strona konfliktu?!Cyfrowe zastępy Putina w akcji? :)Rusek na trzeźwo? Czy to możliwe? Więc jak pijany ma rozpoznać czyj jest ten mały samolocik, który wysoko leci?

! Odpowiedz
0 0 ~polaco

Ukraina już kiedyś zestrzeliła samolot pasazerski ! A teraz drugi ,a europa chce pomagac , dawac pozyczki itp ... brak słów

! Odpowiedz
21 4 ~fj

Jak można zamknąć przestrzeń powietrzną nad terenem, którego się nie kontroluje, który kontroluje Moskwa?

! Odpowiedz
0 0 ~Grzechu_comeback

rusko-niemiecki frojndszaft trwać musi! Winnego można znaleźć gdzie indziej. Np. obozy koncentracyjne są już polskie. Niemiecka propaganda odnosi skutek, bo już nie tylko wg Niemców tak jest!

! Odpowiedz
11 1 ~ererer

jak wygra to do końca życia będzie mogła jechać na wakacje

! Odpowiedz
15 30 ~nik

bez żadnych dowodów ukraińcy wskazali na separatystów i zaraz po chwili tej katastrofy . To zrobili ci co mieli w tym interes . rosjanie po kilku dniach pokazali swoje zdjęcia satelitarne a amerykańskich nie możemy się doczekać dlaczego to jest dziwne . wystarczy upublicznić te zdjęcia nie te rozmowy sfałszowane separatystów przez stronę ukraińską . to znaczy ,że te rozmowy były wcześniej już przygotowane .Ukraina bała się ,że świat o niej zapomniał zajęty palestyną , a junta porzebuje ciągle kasy , broni , więc zrobili co zrobili aby śwait potępił powstańców i z nich zrobił winnych . W tym czasie latały nad donieckiem satelity jankeskie ,więc mają to jak na dłoni amerykanie i dlaczego milczą . ukraińcy szybko zaczęli prosić na Rosję sankcje i dla siebie pomoc finansową .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~Grzechu_comeback

Bo ruscy pokazują zdjęcia SWOJEGO terenu a Amerykańcy NIE. A taka informacja jest wiele mówiąca dla RUSKICH, bo poznają możliwości rozpoznawcze ICH WROGA. Paniatna?

! Odpowiedz
15 4 ~tvnaziemna

czemuście pijani w samolot strzelali - bożeśmy myśleli że tam Jarosław ze swą świtą leci - tak nam przynajmniej POwiedzieli wasi urzędnicy

! Odpowiedz
19 6 ~endi

wina jest po stronie Ukrainy i tego co samolot zestrzelił , więc odszkodowanie powinni zapłacić wspólnie : Ukraina , separatyści i Rosja

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil