REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ukraina ostrzega przed prowokacjami na Krymie

2014-03-03 15:30
publikacja
2014-03-03 15:30

Ukraina ostrzega przed prowokacjami na Krymie . Wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy Mikołaj Wełykowycz mówi, że do Kijowa dotarły informacje o przygotowywaniu przez Rosjan działań, które uprawomocnią ich obecność na półwyspie.

'Dostaliśmy wiadomość, że w nocy na Krymie dojdzie do prowokacji. Nieznani ludzie, podający się za stronę ukraińską, chcą zabić kilku rosyjskich żołnierzy. To ma udowodnić potrzebę wkroczenia wojsk rosyjskich na Krym".

Od końca zeszłego tygodnia na Krymie trwa rosyjska interwencja wojskowa. Żołnierze zaczęli otaczać i przejmować budynki należące do ukraińskiego wojska, floty i Służby Granicznej. Rosjanie kontrolują też strategiczną Cieśninę Kerczeńską łączącą półwysep z Rosją.

IAR/łp
Dodaj Bankier.pl w Google
Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki