REKLAMA

Ukraina: były szef Prawego Sektora tworzy nową partię

2015-12-28 11:26
publikacja
2015-12-28 11:26
fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

Dmytro Jarosz tworzy nowy ruch. Były szef ukraińskiego nacjonalistycznego Prawego Sektora opuścił ugrupowanie, które współtworzył. Powodem jest zbytni radykalizm partii.

Dmytro Jarosz w listopadzie zrezygnował z szefowania Prawemu Sektorowi. Dziś ogłosił, że opuszcza partię. Jak wyjaśnił, Prawy Sektor stworzony był podczas rewolucji i spełniał rewolucyjne zadania. Co prawda, jak zaznaczył Jarosz, wszystkie cele Rewolucji Godności nie zostały jeszcze osiągnięte, ale w obecnych warunkach nie czas na antypaństwowy radykalizm, bo Ukraina znajduje się w stanie wojny z Rosją.

Nowy ruch, który tworzy Dmytro Jarosz, ma być opozycyjny wobec obecnych władz, ale też odrzucający możliwość użycia przemocy w walce politycznej. Początkowo budowany ma być przez członków kilku wojujących na wschodzie Ukrainy ochotniczych batalionów. Jak zapowiedział były szef Prawego Sektora, zjazd założycielski nowego ugrupowania odbędzie się w lutym.

Dmytro Jarosz jest deputowanym do ukraińskiego parlamentu, był też ranny podczas walk w Donbasie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/magos

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Polak
Kolejna banderowska partia zwalczająca Polaków. Zapewne nasz nieudolny rząd kolejny raz nie dostrzeże zagrożenia i jeszcze wspomoże finansowo UPAinę. Żenada..

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki