REKLAMA

USA: 9 rannych w strzelaninie w centrum handlowym w Houston

2016-09-26 17:18
publikacja
2016-09-26 17:18

Dziewięć osób zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w poniedziałek rano w centrum handlowym w Houston. Sprawca został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji. Stan jednego rannego jest krytyczny.

USA: 9 rannych w strzelaninie w centrum handlowym w Houston / YAY Foto

Według relacji świadków mężczyzna oddał kilkadziesiąt strzałów w kierunku samochodów, które stały na parkingu centrum lub przejeżdżały w pobliżu budynku. Agencja Reutera zaznacza, że wszystkie postrzelone osoby w momencie zdarzenia były w samochodach.

Gdy na miejsce przybyła policja, sprawca zaczął strzelać w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci odpowiedzieli ogniem, zabijając mężczyznę.

Według źródeł policyjnych cytowanych przez AP mężczyzna był prawnikiem i miał problemy w swojej kancelarii. Mieszkał w okolicy miejsca zdarzenia. W pobliżu policja znalazła wiele sztuk broni.

W piątek w USA również doszło do strzelaniny w centrum handlowym - w Cascade Mall w Burlington (stan Waszyngton). Mężczyzna otworzył tam ogień z karabinu "typu myśliwskiego", zabijając pięć osób. W sobotę aresztowano podejrzanego Arcana Cetina, pochodzącego z Turcji obywatela USA. Na razie nie wiadomo, co było motywem tej zbrodni. (PAP)

ulb/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Dżejms
Taka uwaga na temat reagowania i zuchwałości. Jak się nie reaguje to każda zorganizowana przestępczość się rozzuchwala. Weźmy np pobieranie VAT od akcyzy. Podatek od podatku - to już zuchwałość czy jeszcze nie?
~Dżejms
Ciekawa amunicja na fotce. To legalna amunicja?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~niepelnosprawny_org
jesli sie to tak nasila, a nie znaleziono i nie wdrożono środka bezpieczenstwa np. w takich centrach szczególnie, to ten preceder bedzie sie nasilać, a takze takie zuchwałe zachowania rowniez...

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki