REKLAMA

Twitter zostanie zamknięty? Spółka zaprzecza

2016-08-12 14:30
publikacja
2016-08-12 14:30
Twitter

Serwis Twitter zalała fala wiadomości oznaczonych tagiem #SaveTwitter, wieszczących zamknięcie popularnego portalu już w przyszłym roku. Przedstawiciele firmy zaprzeczają pogłoskom.

/ Twitter

W czwartkowy poranek słowa „SaveTwitter” (ang. uratować Twittera”) oznaczone hashtagiem stały się dominującym trendem w wiadomościach użytkowników z całego świata. Do południa powstało 100 tys. tweetów wskazujących na rychłe zakończenie działalności przez portal, co miałoby nastąpić w 2017 r.

Przedstawiciele spółki określają te insynuacje jako bezpodstawne. - Takie twierdzenia są absolutnie nieprawdziwe - napisał rzecznik Twittera w mailu będącym odpowiedzią na zapytanie agencji Reuters w tej sprawie.

Nie jest do końca jasne, jak rozpoczęła się ta lawina tweetów. Z niektórych wiadomości może jednak wynikać, że ruch ten zapoczątkował człowiek korzystający z Twittera, niezadowolony z systemu ochrony użytkownika przed internetowym napastowaniem i nadużyciami. Warto zauważyć, że serwis był pod tym względem wielokrotnie krytykowany i do tej pory nie może znaleźć złotego środka pomiędzy zapewnieniem wolności słowa, a blokowaniem treści propagujących przemoc czy nienawiść.

Pomimo plotek o zamknięciu działalności, akcje Twittera podrożały (+3,6%) i obecnie kurs wynosi 19,78 USD. W drugim kwartale firma odnotowała stratę netto w wysokości 107,2 mln USD. Jest to wynik rzeczywisty, uwzględniający wszystkie koszty działalności firmy (GAAP). Spółka jest bowiem znana z przedstawiania swoich wyników finansowych w lepszym świetle, niż są w rzeczywistości. Więcej na ten temat w artykule „Twitter znów +zachachmęcił+ zyski”.

MF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~LOLKOL
Boże..... Mowy nienawiści? Według całej masy idolów merytoryczna krytyka uchodzi za mowę nienawiści. Masa konserwatystów opuściła Twitera w ramach protestu przeciw cenzurze !!! " #save Milo "

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki