Tokio planuje zmniejszyć tłok w metrze

Władze Tokio postanowiły wznowić kampanię mającą na celu zniwelowanie zatłoczenia w metrze podczas godzin szczytu. Miasto obawia się przeciążenia sieci, które całkowicie sparaliżuje komunikację podczas letnich igrzysk olimpijskich zaplanowanych w stolicy Japonii na przyszły rok. 

Do miejskiego projektu przyłączyło się niemal 1000 firm i organizacji mających swoje biura w Tokio, poinformowała japońska telewizja NHK. Cała akcja będzie trwała do początku przyszłego miesiąca i będzie przekonywać stołeczne przedsiębiorstwa do zmiany harmonogramu pracy swoich pracowników, tak aby nie musieli korzystać z kolei podziemnej w godzinach szczytu. 

Japońscy urzędnicy próbują systematycznie zmniejszać zatłoczenie w komunikacji miejskiej, bowiem przyjazd tysięcy turystów w 2020 r. może po prostu zablokować miasto. Oprócz zachęt dla firm, aby decydowały się na wprowadzanie bardziej elastycznych grafików pracy, stolica Japonii planuje także dalsze powiększenie taboru. 

Zamieszkane przez prawie 14 mln ludzi Tokio ma również informować podróżnych korzystających do tej pory z transportu w godzinach szczytu o aktualnym zatłoczeniu pociągów i zachęcać do późniejszego wyjazdu do pracy.

Tokijski metrosystem jest najbardziej obciążony na świecie, zaraz po kolei podziemnej w chińskim Szanghaju. W 2016 r. metro w japońskim mieście miało 3,6 mld pasażerów.  

KS  

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil