To jeszcze nie koniec afery podsłuchowej?

Afera podsłuchowa będzie miała swój ciąg dalszy. "Nie tylko w kuluarach już słychać, że na rynku chodzą nowe taśmy dotyczące nowych afer związanych z ważnymi osobami w państwie" - mówił w Poranku RDC wiceszef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Stanisław Wziątek.

Poseł SLD nie wie jednak, kto mógł zostać nagrany. Taśmy, które już zostały ujawnione, pokazują - zdaniem wiceszefa speckomisji - rozkład państwa oraz poważnie podważają zaufanie do polityków.

"Takie osoby, które o tym - przepraszam za określenie - pitoliły przy winku, to znaczy, że są niepoważnymi politykami. Jeżeli jednak pitoląc jednocześnie doprowadzili do złamania prawa albo do powstania przestępstwa, to powinni za to odpowiedzieć karnie" - podkreślił Stanisław Wziątek.

Efektem afery taśmowej i ujawnionych przedwczoraj akt ze śledztwa była ogłoszona przez Premier Ewę Kopacz dymisja kilku ministrów i wiceministrów jej rządu. Rezygnację z funkcji Marszałka Sejmu zamierza złożyć też Radosław Sikorski.

IAR/RDC/esz/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~PATRYJOTA

rozklad panstwa..tak jak juz Marszalek Sejmu powiedzial ze POLSKA istniej juz w sumie tylko na papierze ...Fajnych mamy przedstawicieli panstwa...

! Odpowiedz
0 3 ~Grzegorz

Delikatnie mówiąc, nie wygląda to najlepiej... Zaczynam się zastanawiać, w jakim państwie żyję... na pewno nie w Polsce o któreś walczyli nasi dziadkowie i ojcowie niejednokrotnie oddając życie... :(

! Odpowiedz
0 3 ~Ehh

Od kilku miesięcy mieszkam i pracuje w Anglii i tak właśnie myślę o tym co nagminne się dzieje w naszym kraju. Jak tu wrócić, mieszkać i pracować w ojczyźnie...no jak... to już jest tak smutne i przygnębiające...gdzie jest dno ? Już myślałem że sięgneliśmy.

! Odpowiedz
0 0 ~ll12

Żyjemy w takim państwie jaki jest rząd którego sobie WYBRALIŚCIE 2 RAZY
Ja nigdy go nie chciałem
Mam nadzieję że może niektórych z was w końcu OŚWIECI

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil