Te e-maile "od Poczty Polskiej" to oszustwo

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi mailami, jakie w jej imieniu wysyłają oszuści próbujący wyłudzić dane. Wiadomości dotyczą rzekomej przesyłki, którą adresat powinien odebrać na poczcie.

W treści zawarte są linki, które mają kierować do strony ze szczegółowymi informacjami na temat tej przesyłki. Ich kliknięcie może spowodować zainstalowanie na komputerze złośliwego oprogramowania.

Szczególną ostrożność osób, które takie wiadomości otrzymały, powinien wzbudzić dokładny adres, z jakiego e-mail został wysłany lub choćby sam tytuł wiadomości, który wygląda na nieudolna próbę przetłumaczenia danej frazy na język polski. W treści również pojawia się wiele błędów językowych.

Przykład fałszywej wiadomości
Przykład fałszywej wiadomości

Podszywanie się pod Pocztę Polską czy firmy kurierskie nie jest nowym pomysłem oszustów trudniących się wyłudzaniem danych. Kliknięcie w linki lub załączniki dodane do fałszywych e-maili o niedostarczonej przesyłce może powodować zainfekowanie komputera wirusem, który umożliwia kradzież poufnych danych, w tym przede wszystkich danych do logowania w bankowościach internetowych.

kwl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~Szejk

Wprowadzić ECDL i po problemie. Na auto musisz mieć prawko "na babę" musisz mieć prawko. A komputer? Internet? A po co... a później płacz i lament...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne