REKLAMA
WAŻNE

Tchórzewski: Prace nad polityką energetyczną są na ukończeniu

2019-05-13 14:02
publikacja
2019-05-13 14:02

Prace nad Polityką energetyczną Polski do 2040 roku są na ukończeniu – poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że energetyka wiatrowa na lądzie nie zniknie po 2040 roku.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

„Wprowadzamy uwagi do polityki energetycznej Polski. Jej wersja jest przygotowywana, by mogła powstać ocena oddziaływania na środowisko. (…) Są to działania końcowe” - powiedział Tchórzewski podczas panelu na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Powtórzył, że w ramach konsultacji ogłoszonego pod koniec ubiegłego roku projektu PEP 2040 roku, zgłoszono ok. 1,8 tys. uwag.

„Są uwagi, które bierzemy poważnie pod uwagę. Wskazano nam, że biorąc pod uwagę efektywność energetyczną, nasze zużycie energii może być niższe niż w polityce energetycznej. Patrzymy jak to będzie uwzględnione” - powiedział minister.

Dodał, że w ostatecznej wersji Polityki energetycznej resort pokaże, że energetyka wiatrowa na lądzie nie zniknie po 2040 roku.

„Przymiarki do najbliższych aukcji wskazują, że energetyka wiatrowa na lądzie będzie istniała po 2040 roku” - powiedział Tchórzewski.

Poinformował, że nie zmienia się plan wprowadzenia do miksu energetycznego atomu, pierwszy blok jądrowy miałby powstać ok. 2033 r. Celem jest też m.in. rozwój fotowoltaiki, morskich farm wiatrowych i energetyki prosumenckiej. (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki