REKLAMA

Spółka Eskimos chce kupić zakład produkujący mrożonki z woj. lubelskiego za 6,8 mln zł

2016-08-09 09:21
publikacja
2016-08-09 09:21

Spółka Eskimos podpisała umowę przedwstępną zakupu zakładu produkcyjnego mrożonek w Motodze w województwie lubelskim za 6,8 mln zł - podała firma w komunikacie.

Zakład wchodzi w skład masy upadłości Euro Commerz - Dom Handlowy Sp. z o.o.

Jak tłumaczy spółka, położenie zakładu, z uwagi na korzystne warunki glebowe, zapewni jej dostęp do bardzo dobrej bazy surowcowej owoców i warzyw, dając szansę rozwinięcia rynku skupu surowca, dywersyfikację źródeł surowca oraz optymalizację kosztów prowadzonej działalności.

Zakład podstawową infrastrukturę, w tym - jak podaje firma Eskimos - dobrej jakości maszyny i komory chłodnicze o pojemności ok. 7 kiloton oraz własne ujęcie wody.

"Emitent planuje inwestycję w modernizację hal produkcyjnych oraz instalację nowoczesnego parku maszynowego, dzięki którym profil produkcyjny zakładu zbliży się do obecnego w Eskimos SA, prowadząc jednocześnie do istotnego zwiększenia skali działalności spółki" - napisano w raporcie.

Zakładane kluczowe asortymenty owocowe to truskawka i malina, a warzywne - kalafior i brokuł.

Spółka podaje, że pieniądze na finansowanie transakcji i dostosowanie zakładu do jej potrzeb pochodzić będą ze środków własnych oraz kredytu inwestycyjnego w kwocie 766,1 tys. euro (z przeznaczeniem na zakup maszyn i urządzeń do zakładu produkcji mrożonek) i w kwocie 1,9 mln euro (z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu i modernizacji zorganizowanej część przedsiębiorstwa).

Spółka otrzymała też kredyt rewolwingowy do kwoty 6 mln zł z przeznaczeniem na zakup owoców i warzyw do zakładu produkcji mrożonek w Motodze.

Umowa przyrzeczona zakupu zakładu zostanie zawarta do 7 października 2016 r. (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki