Służby skarbowe przegrały proces z producentem lodów

Służby skarbowe z Wałbrzycha przegrały proces w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym dotyczący małego producenta lodów ze Starych Bogaczowic.

(EastNews)

Po kilkunastu latach działania firmy, urząd skarbowy stwierdził nagle, że lody to napój i naliczył kilkaset tysięcy złotych zaległego podatku.

Aleksander Kowalczyk postanowił walczyć w sądzie. WSA potwierdził, że mężczyzna produkuje lody, a nie napoje.

Firma Aleksandra Kowalczyka nie dotrwałado wyroku. Przez nałożone dopłaty sięgające nawet miliona złotych, upadła. Przedsiębiorca będzie się domagał odszkodowania w sądzie.

IAR/RW/M.Wyszowski, Radio Wrocław/to/dyd

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~lolopindolo

Oby Ziobro z Jakim zrobili i z tym bagnem porządek, a urzędnik, który podpisał taką decyzję powinien ZAPŁACIĆ z własnego majątku, a nie, że znowu Skarb Państwa, czyli my wszyscy. Przypominam, że ten/ci urzędnicy otrzymują co miesiąc wypłaty, z naszych podatków, za DOBRE, REZTELNE i ZGODNE Z PRAWEM wykonywanie swoich obowiązków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~małga

Ten kretynizm bierze się z idiotycznych przepisów. Dlaczego lody i sok mają być inaczej opodatkowane? To produkty spożywcze, nie używki - podatek powinien być jeden. Fakt, że owe lody można spożyć jako sok spowodował wiele złej woli. Z drugiej strony idiotyzm opodatkowania soku większym podatkiem, rodzi pomysły jak podatek ominąć - czyli np. zrobić lody. Prawo powinno być proste i sprawiedliwe. Dlaczego producent soku ma być tak karany? Mam nadzieję, że PiS wprowadzi trochę porządku w przepisach. Czyli stworzy prawo od podstaw, by służyło dobru, a nie zastraszaniu czy utrudnianiu życia ludziom, którzy przynajmniej nie wyciągają ręki po zasiłek, ale sami sobie dają radę albo jeszcze innych zatrudniają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 11 ~Kat

Najlepiej, wykończyć ludzi, po co im ma być za dobrze?
Tylko czy debile z US nie pomyśleli, że wykańczając firmę, pozbawiają się przyszłych podatków, które ta firma mogłaby odprowadzić, gdyby nadal istniała?

! Odpowiedz
0 0 ~lolopindolo

Mają to w poważaniu, bo na miejsce tego przedsiębiorcy w rynku, wejdą inni. Może nawet o to chodziło komuś, żeby tego człowieka skończyć. Nie taki format spraw, życie już widziało (przykład Roman Kluska Optimus wieki temu...);

! Odpowiedz
0 9 ~Lodziarz

A wódka to cukierki.....co za barany pracują w Urzędach... :(

! Odpowiedz
3 6 ~tasa

Czy mógłby ten temat skomentować ktoś ze znajomością sprawy. O co dokładnie poszło? Może ta firma sprzedawała sok w torebce do samodzielnego zamrożenia i stąd taka interpretacja US. Chętnie się dowiem.

! Odpowiedz
1 2 ~mefes

"Lody wodne GUT-MIX przechowywać mozna w stanie plynnym, przez co nie wymagaja specjalistycznych warunków przechowywania i transportu.Zamrażamy je przed spozyciem."

! Odpowiedz
4 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 24 ~JA6969

3-mamy kciuki za odszkodowanie na parę baniek. I tylko szkoda że idiota urzeda tego nie zapłaci bo zapłacimy wszyscy

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.