Służby skarbowe przegrały proces z producentem lodów

Służby skarbowe z Wałbrzycha przegrały proces w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym dotyczący małego producenta lodów ze Starych Bogaczowic.

(EastNews)

Po kilkunastu latach działania firmy, urząd skarbowy stwierdził nagle, że lody to napój i naliczył kilkaset tysięcy złotych zaległego podatku.

Aleksander Kowalczyk postanowił walczyć w sądzie. WSA potwierdził, że mężczyzna produkuje lody, a nie napoje.

Firma Aleksandra Kowalczyka nie dotrwałado wyroku. Przez nałożone dopłaty sięgające nawet miliona złotych, upadła. Przedsiębiorca będzie się domagał odszkodowania w sądzie.

IAR/RW/M.Wyszowski, Radio Wrocław/to/dyd

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~lolopindolo

Oby Ziobro z Jakim zrobili i z tym bagnem porządek, a urzędnik, który podpisał taką decyzję powinien ZAPŁACIĆ z własnego majątku, a nie, że znowu Skarb Państwa, czyli my wszyscy. Przypominam, że ten/ci urzędnicy otrzymują co miesiąc wypłaty, z naszych podatków, za DOBRE, REZTELNE i ZGODNE Z PRAWEM wykonywanie swoich obowiązków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~małga

Ten kretynizm bierze się z idiotycznych przepisów. Dlaczego lody i sok mają być inaczej opodatkowane? To produkty spożywcze, nie używki - podatek powinien być jeden. Fakt, że owe lody można spożyć jako sok spowodował wiele złej woli. Z drugiej strony idiotyzm opodatkowania soku większym podatkiem, rodzi pomysły jak podatek ominąć - czyli np. zrobić lody. Prawo powinno być proste i sprawiedliwe. Dlaczego producent soku ma być tak karany? Mam nadzieję, że PiS wprowadzi trochę porządku w przepisach. Czyli stworzy prawo od podstaw, by służyło dobru, a nie zastraszaniu czy utrudnianiu życia ludziom, którzy przynajmniej nie wyciągają ręki po zasiłek, ale sami sobie dają radę albo jeszcze innych zatrudniają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 11 ~Kat

Najlepiej, wykończyć ludzi, po co im ma być za dobrze?
Tylko czy debile z US nie pomyśleli, że wykańczając firmę, pozbawiają się przyszłych podatków, które ta firma mogłaby odprowadzić, gdyby nadal istniała?

! Odpowiedz
0 0 ~lolopindolo

Mają to w poważaniu, bo na miejsce tego przedsiębiorcy w rynku, wejdą inni. Może nawet o to chodziło komuś, żeby tego człowieka skończyć. Nie taki format spraw, życie już widziało (przykład Roman Kluska Optimus wieki temu...);

! Odpowiedz
0 9 ~Lodziarz

A wódka to cukierki.....co za barany pracują w Urzędach... :(

! Odpowiedz
3 6 ~tasa

Czy mógłby ten temat skomentować ktoś ze znajomością sprawy. O co dokładnie poszło? Może ta firma sprzedawała sok w torebce do samodzielnego zamrożenia i stąd taka interpretacja US. Chętnie się dowiem.

! Odpowiedz
1 2 ~mefes

"Lody wodne GUT-MIX przechowywać mozna w stanie plynnym, przez co nie wymagaja specjalistycznych warunków przechowywania i transportu.Zamrażamy je przed spozyciem."

! Odpowiedz
4 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 24 ~JA6969

3-mamy kciuki za odszkodowanie na parę baniek. I tylko szkoda że idiota urzeda tego nie zapłaci bo zapłacimy wszyscy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.