REKLAMA
WEBINAR

Otworzono nową stację Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach

2023-06-06 16:52
publikacja
2023-06-06 16:52

We wtorek w Mysłowicach otworzono nową stację pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni będą mogli wykonywać swoją pracę w komfortowych warunkach i z nowoczesnym sprzętem.

Otworzono nową stację Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach
Otworzono nową stację Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach
fot. Henryk Przondziono / / FORUM

Budowa stacji pogotowia ratunkowego przy ulicy Mikołowskiej trwała rok i kosztowała prawie 4,7 mln zł.

"Może nieduża to inwestycja od strony finansowej, ale bardzo ważna dla ratowania naszego zdrowia i bardzo się cieszę, że w tej kadencji te inwestycje nabrały bardzo mocnego tempa, to nie tylko karetki, to nie tylko sprzęt, ale też jakość pracy naszych ratowników" - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski na ceremonii otwarcia, w której wzięli również udział: Łukasz Pach - dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, poseł KO Wojciech Król i przewodnicząca rady społecznej WPR w Katowicach Katarzyna Stachowicz.

Wcześniej pogotowie ratunkowe miało swoją siedzibę w pomieszczeniach Mysłowickiego Centrum Zdrowia. "Dziękuję panie marszałku w imieniu swoim, ale przede wszystkim ratowników, którzy do tej pory pracowali w trudnych warunkach, w budynku po starym prosektorium przy szpitalu" - podziękował dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Łukasz Pach.

Budynek nowej siedziby znajduje się w sąsiedztwie komendy Państwowej Straży Pożarnej. Lokalizacja ma zapewnić ratownikom łatwy dojazd do wszystkich dzielnic miasta Mysłowice. "Zarówno do centrum tego zakorkowanego, jak i na autostradę A4, tutaj mamy blisko obwodnicę, więc jest bardzo łatwy i sprawny dojazd" - podkreślił poseł Wojciech Król.

W nowej stacji znajdują się pomieszczenia zaopatrzone w węzły sanitarne z szatniami, komputery, podręczny magazyn leków, świetlicę z jadalnią, miejsce wypoczynku dla ratowników, miejsca przechowania tlenu medycznego i odpadów medycznych. "To, że dzisiaj otwieramy tę stację, która przede wszystkim ma służyć wszystkim tym, którzy tutaj pracują, ale ma też spełniać misję - misję ratowania życia ludzi" - skomentowała Katarzyna Stachowicz.

Koszt inwestycji wyniósł 4 692 012,43 zł w tym 3771 900 zł pochodzi z budżetu województwa śląskiego, a 920 112,43 zł z budżetu Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Na zakończenie ceremonii stacja WPR została pobłogosławiona przez Marka Szkudło, biskupa pomocniczego, wikariusza generalnego archidiecezji katowickiej.(PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki