REKLAMA

Schetyna: Będziemy domagać się ścigania mowy nienawiści

2019-01-26 13:43
publikacja
2019-01-26 13:43
Schetyna: Będziemy domagać się ścigania mowy nienawiści
Schetyna: Będziemy domagać się ścigania mowy nienawiści
fot. theta / / theta

Będziemy domagać się ścigania sprawców gróźb i mowy nienawiści, delegalizacji organizacji nawołujących do nienawiści - zapowiedział w sobotę przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji "Kobieta, Polska, Europa".

"Będziemy domagać się bezwzględnego ścigania każdego przypadku stosowania gróźb i mowy nienawiści. Do skutku będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji" oświadczył Schetyna.

Nawiązując do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza szef Platformy wzywał do budowy wspólnoty i obiecywał zmiany. "Odrzucając nienawiść i zemstę zbudujemy nowy polski dom, w którym każdy będzie czuł się u siebie. Nikogo nie wykluczymy, nikogo nie odrzucimy, każdy znajdzie w nim swoje miejsce" - zapewnił polityk.

"Potrzebujemy bezstronnych arbitrów, tylko dzięki nim spór nie zamienia się w konflikt. To właśnie niezależne instytucje są gwarantem pokoju społecznego. Jeśli je niszczycie, to pokój zmieniacie w wojnę, w której spory rozstrzyga się tylko siłą" zwrócił się do rządzących Schetyna.

Zapowiedział, że "nie będzie ślepej zemsty". "Ale to nie oznacza bezkarności, będzie niezależny sąd, niezależny Trybunał i uczciwe wyroki" - oświadczył. "Każde przestępstwo znajdzie swój wyrok, ale w atmosferze skupienia i poszanowania prawa, a nie politycznego i prawnego linczu" - zapewnił polityk PO.

Podkreślił, że do tego czasu nie można milczeć. "Każdego dnia będziemy nazywać kłamstwo kłamstwem, podłość podłością, a zbrodnię zbrodnią. Nie będziemy też udawać, że partyjna telewizja jest telewizją publiczną. Elementarna uczciwość nie pozwala nam na pojawianie się w tym miejscu, które siało i sieje nienawiść" dodał Schetyna. Nawiązał tak do decyzji o bojkocie TVP przez polityków PO. "Przyjdzie taki czas, że telewizję publiczną zmienimy, oddamy twórcom i dziennikarzom. Nasze pytania usłyszą minister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za policję i minister sprawiedliwości odpowiedzialny za więziennictwo. Nie pozwolimy sprawy rozmydlić i za pomocą PR-owych sztuczek wykręcić się od odpowiedzialności" zapowiedział szef Platformy.(PAP)

autorzy: Jakub Borowski, Marta Rawicz

brw/ mkr/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
sonmi451
A ja się domagam karania zarządów partii politycznych za nierealizowanie programów i haseł wyborczych. Dlaczego można BEZKARNIE coś obiecywać potem łamać umowę społeczną a mimo to dalej co roku inkasowac grube miliony które powinny trafiać do emerytów szpitali i ratowników medycznych itp??????
pirx
A ja domagam się przestrzegania prawa do wolności wypowiedzi.
prs
Nie usowaj moderek, niema co, sama prawde pisze.
Kamienicznikow i Ambergold nie chcialby "scigac", raczej poklepalby po pleckach...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki