REKLAMA

Rząd po cichu szykuje podwyżkę cen paliw

2010-08-04 07:44
publikacja
2010-08-04 07:44
04.08. Warszawa (PAP/media) - Od przyszłego roku, tankując auto, kierowcy będą musieli głębiej sięgać do kieszeni, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Wyjaśnia, że Ministerstwo Gospodarki chce zlikwidować ulgę w podatku akcyzowym na biokomponenty dolewane obowiązkowo do paliw.Wskutek tego cena litra paliwa skoczy o 5-7 groszy, alarmuje Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

Razem z podwyżką stawki VAT przełoży się to na wzrost cen paliw 9 do 11 groszy za litr. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~michacel2
Pisalem o tym od ponad 7 miesiecy, ze przyjdzie na obywateli platforma podwyzek a ucierpia tylko biedni i sredniozamozni
~gorny
Pojeździjcie oszolomy po Europie i zobaczcie czy te podatki sa tam mniejsze. Zaznaczam, ze niektore panstwa ktore buduja swoj dobrobyt od ponad 100 lat anie jak RP od 20 owszem byly w stanie zmniejszych obciązenia, ale mowienie ze u nas sa najwieksze podatki to zwykle brednie
~wsiowyGłupek
Gratuluję Wam głupcy - wyborcom - głosowaliście na soclaistów z PO, więc dlaczego teraz narzekacie na podwyżki podatków u usuwanie ulg???

cieszcie się i tańcujcie z radości, no dalej nie widzę entuzjazmu.
~dgp
Podatki w Polsce są już bardzo wysokie. Takie towary, jak wódka, praca, papierosy oraz benzyna, obłożone są wręcz zaporowymi stawkami. Z każdej pensji państwo zabiera 40%, z każdej półlitrówki 60%, z a każdego litra benzyny 54%. Akcyza na piwo jest w naszym kraju wyższa niż w Niemczech. W 2009 roku relacja podatków Podatki w Polsce są już bardzo wysokie. Takie towary, jak wódka, praca, papierosy oraz benzyna, obłożone są wręcz zaporowymi stawkami. Z każdej pensji państwo zabiera 40%, z każdej półlitrówki 60%, z a każdego litra benzyny 54%. Akcyza na piwo jest w naszym kraju wyższa niż w Niemczech. W 2009 roku relacja podatków do PKB wzrosła w Polsce do 44,5% i była najwyższa po roku 1989. Nominalne wydatki państwa rosną szybciej niż gospodarka, co powiększa niedobór budżetowy. Z tego powodu rosną też podatki, przez co w tym roku dzień wolności podatkowej (czyli datę, do której pracujemy na potrzeby rządu) obchodziliśmy 23 czerwca – o 9 dni później niż rok temu. W przyszłym roku święto to będziemy celebrowali jeszcze później.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzadowi-brakuje-odwagi-Cene-za-to-tchorzostwo-zaplacimy-po-wyborach-2187543.html
~osw
przede wszystkim to koncerny paliwowe i dystrybutorzy windują ceny paliw i zawyżają marże a potem rżną głupa że to wina podatków i cen ropy na giełdach.
~Wyborca123
Poprzyj skutecznych polityków - zostało nie wiele czasu, nie kieruj się wyglądem i uprzedzeniami - wpisz w wyszukiwarkę Google "Wolny Sondaż Prezydencki", wyszukaj sondaż i zagłosuj. W sondażu zebrało się 59247 głosów Polaków i ciągle ich przybywa.

http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/
~lon
a zansz takie pojęcie jak podaż i popyt.
za komuny podnosili cenę towarów , które
mozna było tylko czasami zobaczyć i czasami kupić
dzisiaj badziewa wszedzie pełno
niech podnoszą to zobaczą sprzedaż
jak świnia niebo.
~PiSo lubny
nie podniosą cen to wielu padnie, bo i tak już ledwo zipie ta PO gospodarka. Będzie więcej bezrobotnych, rozwścieczonych pod krzyżami lub innymi totemami. PO jak dinozaury albo ZOMO, właściwie już nie zyje .
~lon odpowiada ~PiSo lubny
jedni padną , drudzy powstaną
a Chinczyki tylko czekają
ze swoim badziewem
nie lękaj sie
~leń
"kilkanąście groszy dziennie od rodziny" plus dodatkowe kilkanaście groszy od kazdej rodziny (z podwyzki paliw) plus...być może pdowyżka cen mediów ..i wyjdzie nam ze kazdej rodzinie PO wydrze codziennie 1zł ..czyli 365zł rocznie...nie wspomnę już o tym ile mioże kosztować cena fajek...12zł?...mamy teraz jak "kilkanąście groszy dziennie od rodziny" plus dodatkowe kilkanaście groszy od kazdej rodziny (z podwyzki paliw) plus...być może pdowyżka cen mediów ..i wyjdzie nam ze kazdej rodzinie PO wydrze codziennie 1zł ..czyli 365zł rocznie...nie wspomnę już o tym ile mioże kosztować cena fajek...12zł?...mamy teraz jak za PRL czyli co rok podwyzki, a przypominam, że w 1970 roku i w 1976 rozruchy zaczęły sie wlasnie od nieustannych podwyżek...Tusk jak Gierek, a moze nawet lepszy, bo Gierek zadłuzyl Polske na 40mld $ w ciagu 10 lat, a Tuk na 50mld $ w ciagu 2 lat...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki