REKLAMA

"Rząd PiS to jedna wielka piramida finansowa "

2018-12-14 22:05
publikacja
2018-12-14 22:05

Rząd PiS to jedna wielka piramida finansową, PiS z gromadą krewnych wyciągnie z niej zyski, a zwykli obywatele zostaną na lodzie; pierwszy raz w historii wolnej Polski zrobiliście z prokuratury policję polityczną - mówiła podczas debaty na wotum nieufności wobec rządu Ewa Kopacz (PO-KO).

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Kopacz powiedziała, że klub PO-KO popiera wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu Mateusza Morawieckiego i jednocześnie popiera wybór Grzegorza Schetyny na przyszłego premiera.

Była premier mówiła, że posłowie PiS doskonale zdają sobie sprawę, że mają jeszcze większość na sali plenarnej Sejmu. "Ale już nie macie jej wśród Polaków" - powiedziała.

"Znakiem rozpoznawczym waszych rządów nie była i na pewno nie jest prawo czy sprawiedliwość. Znakiem rozpoznawczym waszych rządów jest kłamstwo, manipulacja, drożyzna, obłuda i nepotyzm" - powiedział do polityków PiS Kopacz.

Mówiła, że Morawiecki i jego ministrowie w kampanii przed wyborami samorządowymi budowali i otwierali dawno wybudowane przez poprzedników drogi oraz chcieli budować mosty na nieistniejących rzekach. "Kłamiecie wtedy, kiedy kładziecie stępki pod nieistniejące promy; kłamiecie, kiedy wbijacie słupki pod nieistniejące przekopy; kłamaliście, kiedy opowiadacie, że budujecie milion elektrycznych samochodów" - powiedziała Kopacz.

Oskarżała również rząd PiS o podwyżki m.in. cen żywności. "Ta fala podwyżek, która zalewa Polskę, już za chwilę uzmysłowi każdemu, kto wybierze się na świąteczne zakupy, że wasza troską o ich los to tylko kampanijny slogan, kolejne kłamstwo, którym karmicie Polaków od trzech lat" - zwróciła się do rządu Kopacz.

"Ten rząd to jedna wielka piramida finansowa, PiS z gromadą krewnych (...) wyciągnie z niej zyski, a zwykli obywatele zostaną na lodzie. Pierwszy raz w historii wolnej Polski zrobiliście z prokuratury policję polityczną, która na zlecenie polityków jest w stanie wsadzić do więzienia każdego (...). Dla utrzymania władzy i przykrycia swoich afer nie cofnięcie się przed niczym, to jest wasza prawdziwa natura" - powiedziała Kopacz. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
prs
ktokolwiek z platformy obywatelskiej lub ludzi z nią związanych obieca, że "coś" da Narodowi, to kłamie, gdyż jest pewne, że "to" Narodowi odbierze i odbiera.

- jeśli mówi, że "coś" odbierze Narodowi to napewno "to" da ale... sobie, aby żylo się lepiej wszystkim. Wszystkim
ktokolwiek z platformy obywatelskiej lub ludzi z nią związanych obieca, że "coś" da Narodowi, to kłamie, gdyż jest pewne, że "to" Narodowi odbierze i odbiera.

- jeśli mówi, że "coś" odbierze Narodowi to napewno "to" da ale... sobie, aby żylo się lepiej wszystkim. Wszystkim z ich sitwy.

autor tekstu w serwisie Niepoprawni pl
lelo1949
Zyski to wyciągało PO i PSL ,przez 8 długich lat,całkowity brak samokrytyki i dużo bezczelności p K
vitosza
Ludzie co prawda mają krótką pamięć, ale czy Kopaczowa po swoich kłamstwach w Smoleńsku i po swoim żałosnym premierowaniu, ma jakąkolwiek wiarygodność?
janek43
Ewa Kopacz nie zauważyła że była tego lata susza bo była wtedy za granicą na wczasach dlatego to PiS oskarża o ceny żywności. Owoce staniały na przykład jabłka bo jest ich masa to niechby chociaż przyznała że jabłka staniały :)
silvio_gesell
Dodatnio oprocentowany dług to piramida finansowa.
pull_up_terrain_ahead
Robienie dzieci też.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki