REKLAMA

Ruszyła budowa obwodnicy Miechowa

2016-10-26 14:45
publikacja
2016-10-26 14:45

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Miechowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 783, która ułatwi przejazd między województwami małopolskim i świętokrzyskim. Inwestycja o wartości ponad 52 mln zł ma zostać ukończona we wrześniu 2018 roku.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski podkreślił w środę, że efektem inwestycji będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta, a jednocześnie otwarcie nowych obszarów inwestycyjnych na północy Małopolski.

Obwodnica powstanie w północnej części Miechowa, na terenach w większości niezabudowanych, o charakterze rolniczym. Docelowo będzie miała 8,4 km długości i w ciągu drogi wojewódzkiej nr 783 połączy dwa województwa - małopolskie i świętokrzyskie. Zaplanowano na niej cztery ronda - pierwsze powstanie na początku obwodnicy, drugie na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 7, następne na przecięciu obwodnicy z drogą powiatową z Miechowa do Sędziszowa, a ostatnie na końcu obwodnicy. Nad rzeką Cichą powstanie most, a nad linią kolejową - wiadukt. Zaplanowano też pobocza i drogi serwisowe.

Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie realizuje firma Skanska.

Jak wyjaśnił specjalista ds. środowiska tej firmy Krzysztof Kluza, jedną z trudności napotkaną przez inwestora było występowanie na terenie budowy siedliska ściśle chronionego chomika europejskiego. Budowlańcy wystąpili o zgodę na przesiedlenie kolonii, a po jej uzyskaniu odnaleźli i przenieśli w bezpieczne miejsca, poza teren budowy, dziewięć gryzoni. Przez cały czas trwania budowy będziemy monitorować tę populację i sprawdzać, czy chomikom uda się zaadaptować do nowych warunków siedliskowych - zaznaczył Kluza. (PAP)

rgr/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~dronnex
Tylko nie budować tyle ekranów a jak trzeba w miastach to przezroczyste!!!! A nie jak w jakim więzieniu lub wybiegu
~Logic
9 chomików przeszkodziło w pomocy dla tysięcy ludzi....
~marku
może i tak ale zwróć uwagę jak bardzo dba się u nas o poziom hałasu przy pomocy ekranów! Tylko pozazdrościć!
~JancioWodnik odpowiada ~marku
No pewnie kupili te chomiki w sklepie... bo jak znam życie nie znaleźli ich na budowie. Operat kosztował ładną sumkę, opóźnił budowę o rok albo i dwa... kiedyś w wyniku podobnych działań przenosili drogowcy jelonka rogacza... w papierach był w terenie go nie znaleziono... zdechł albo wyprowadził się. budowa wstrzymana No pewnie kupili te chomiki w sklepie... bo jak znam życie nie znaleźli ich na budowie. Operat kosztował ładną sumkę, opóźnił budowę o rok albo i dwa... kiedyś w wyniku podobnych działań przenosili drogowcy jelonka rogacza... w papierach był w terenie go nie znaleziono... zdechł albo wyprowadził się. budowa wstrzymana na pół roku straty budżetu państwa jakieś 1mln złotych...
Tak to w Polsce na papierze dbamy o środowisko...

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki